Przejdź do treści
Suplementów diety

Mniej plastiku, więcej dbałości – o 87 proc. mniej plastiku w interesie środowiska

Mniej plastiku, więcej dbałości – o 87 proc. mniej plastiku w interesie środowiska

Jako jeden z największych oraz najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów suplementów diety w Europie zaangażowaliśmy się w sportach i w zdrowym trybie życia. Staramy się, aby korzystanie z naszych produktów i naszej wiedzy fachowej pomogła jak najwięcej ludziom na całym świecie w osiągnięciu swoich celów. Od teraz poza odżywianiem się ze świadomością zapewnimy alternatywę dla robienia zakupów ze świadomością! Zrobiliśmy pierwsze kroki, aby produkować opakowania naszych produktów przy wykorzystaniu mniej plastiku i ku temu, abyśmy skłanialiśmy naszych klientów do robienia zakupów w bardziej proekologiczny sposób.

Celem naszej kampanii pt. „Mniej plastiku, więcej dbałości” jest zwrócenie uwagi naszych klientów na fakt, że kupując nasze proszki białkowe, będą mieli możliwość wybrać opakowanie bardziej przyjazne środowisku w przypadku rodziny produktów BioTechUSA zamiast dużych pojemników plastikowych.


Każda wielka zmiana rozpoczyna się małym krokiem

Według badań dokonanych w 2018 od 1950 roku zostałyo wyprodukowane w przybliżeniu 8,3 miliard ton plastiku, że czego zostało zreutylizowane tylko 600 milion ton – to jest tylko 9 proc. całej wyprodukowanej ilości! Co rok około jedna dziesiąta wyprodukowanej ilości skończy swoją karierę w oceanach i wodach naturalnych, co powoduje nieodwracalne szkody dla flory i fauny.

Po rozpoznaniu problemu nasza spółka proponuje alternatywę dla dużego pojemnika białka i umożliwi naszym klientom, aby swoje ulubione proszki białkowe mogli kupić w takim opakowaniu, które przyczyni się do tego, aby zmniejszyć korzystanie z tego materiału. Poza istniejącymi opakowaniami (25 g, 500 g, 908 g és 2270 g) sprzedajemy izolat serwatki Iso Whey Zero w worku o masie 1816 gramów, do produkcji którego potrzeba o 87 proc. mniej plastiku, niż do pojemnika zawierającego 2270 gramów proszku białka. Na każdym takim produkcie występuje etykieta „Mniej plastiku, więcej dbałości” oraz logo z zieloną linią z informacją oraz zaproszeniem do udziału.

Co znaczy 87 proc. w przypadku BioTechUSA?

Według danych sprzedaży z 2018, jeśli każdy klient zamiast Iso Whey Zero o masie 2270 gramów kupiłby nowy worek z zawartością 1816 gramów, znaczyłoby to rocznie o ponad 100 ton mniej plastiku.

Może to się wydawać małym krokiem, ale poprzez kupno opakowania workowego w ciągu roku możemy obronić środowisko od 111 ton plastiku. I to jest tylko początek – wkrótce rozszerzymy naszą ofertę specjalnie opakowanych produktów, a nasze sklepy zapewnią torebki papierowe dla zakupów.

Co zrobić z pustymi plastikowymi pojemnikami na białko?

Niestety nasze procesy produkcyjne nie umożliwią odebranie pustych pojemników i ich utylizacji, ze względu na okres ważności w tym momencie nie możemy napełnić pojemników w sklepach ponownie. Ale jest rozwiązanie! Można korzystać z opakowania o pojemności 1816 gramów, które może być wykorzystane do napełnienia pojemnika.

Lub zapraszamy do utylizacji w sposób kreatywny! Nasi konsumenci podzielili się z wieloma pomysłami w mediach społecznościowych. Poniżej znajduje się instrukcja krok-po-kroku, jak stworzyć z pojemnika doniczki na rośliny.

Przyłącz się do nas, i wybierz nasze specjalnie zapakowane produkty

Przyłącz się do nas, i wybierz nasze specjalnie zapakowane produkty

Iso Whey Zero 1816 g 4344550850603

Powszechnie znana formuła składająca się ze składników premium nie zmieniła składu, tylko otrzymała nowy wygląd. Poza specjalnym opakowaniem również otrzymał wygodne uchwyty, więc może być łatwo transportowany bez potrzeby dodatkowej torebki. Jeśli nadal nie zdecydowałeś się, który proszę białka kupić, wybierz produkt BioTechUSA Iso Whey, ponieważ jego opakowanie zawiera znacznie mniej plastiku, i teraz już wcale nie zawiera oleju palmowego!

Vegan Protein 500 g

Doskonała alternatywa dla tych, którzy prowadzą wegański styl życia, lub chcą po prostu uniknąć spożywania białka pochodzenia zwierzęcego. Poza tym, że nie zawiera cukru, laktozy i gluteny, Vegan Protein zostanie wytworzony poprzez dodanie trzech superfoodów, jak komosa ryżowa, jagody acai oraz jagody goji, zapewniając doskonałe i pełne źródło białka pochodzenia roślinnego, które zawiera 19 gramów białka na porcję.

Zero Shake 330 ml

Z 25 gramami proteiny na porcję Zero Shake jest napojem białkowym gotowym do spożycia dla miłośników shake’ów zapewniającym wprowadzenie białka na wysokim poziomie – jedyne co musisz zrobić to otworzenie drzwi lodówki. Z 0 gramami dodanego cukru i z niską zawartością tłuszczu jest doskonała alternatywą dla tych, którzy lubią napoje z mlekiem, i w dodatku nie zawiera laktozy, gluteny i konserwantów. Posiada opakowanie papierowe z certyfikatem FSC, więc zostało przygotowane wyłącznie przy wykorzystaniu surowców pochodzących z odpowiedniego zagospodarowania lasów, uwzględniającego równowagę wyrąb drewna i sadzenia (ponownego) lasów.