Przejdź do treści
Suplementów diety

Micellar Casein, nocny wybawca

To, że proteiny to podstawa, jeśli uprawiasz sport.

To nieodparta i niepodważalna prawda. Możesz się spierać lub zaprzeczać, lecz wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, żeby zorientować się, czemu białko jest niezbędne.

Czym jest białko?

Bez zbędnego naukowego bełkotu: proteiny są budulcem naszych mięśni. Jeśli jesteś amatorem niczego poza tym nie musisz rozumieć. Niemniej, jest to fakt, o którym zawsze należy pamiętać.


Pomyśl tylko, czy jesteś w stanie zbudować COKOLWIEK, jeśli brakuje ci materiału budulcowego?

Załóżmy, że nareszcie budujesz sobie dom. Zamawiasz sprzęt, ludzi do pracy, a nawet upewniasz się, że masz przenośne toalety:). Ale nie kupujesz cegieł, zaprawy murarskiej lub betonu, czyli materiałów które wykorzystujesz do budowy. Jak w takim razie powstanie twój wymarzony dom?

Jeśli uprawiasz sport potrzebujesz trochę mięśni. Możesz potrzebować ich więcej lub trochę mniej, w zależności od rodzaju uprawianego przez ciebie sportu. Jeśli jedna chcesz rozbudować swoją sylwetkę, będziesz potrzebować ich trochę więcej, ponieważ będziesz mieć do czynienia z większym obciążeniem fizycznym.

Nie ma znaczenia, czy tylko marzysz o byciu kulturystą, czy twoim celem są lepsze wyniki w bieganiu. Będziesz musiał do tego zbudować mięśnie. To tak jak z budową domu. Nie dasz rady, dopóki nie dostarczysz potrzebnych do tego materiałów budulcowych.

Idźmy dalej za tym przykładem. Załóżmy, że posiadasz jakieś materiały do budowy, lecz nieodpowiednie dla swojego domu. Otrzymujesz tylko wielką górę betonu lub cegły z gliny, które używali nasi przodkowie do budowy domów na wsiach. Będziesz zadowolony z efektu? Szczerze wątpię.

Pójdę jeszcze dalej. Załóżmy, że masz odpowiedni materiał konstrukcyjny. Jednak zamiast dostarczania jego odpowiedniej ilości każdego dnia, rozładowujesz wszystko naraz i spodziewasz się, że robotnicy sobie z tym poradzą… lub masz dostarczane materiały nieregularnie, przez co prace się opóźniają… nic z tego nie jest idealnym rozwiązaniem, prawda?


To samo dotyczy protein.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz dostarczać organizmowi białek w określonych porach, najodpowiedniejszych do osiągnięcia twojego celu i zapewnionych stałe i zrównoważone zaopatrzenie w aminokwasy, zamiast niepochamowanego jedzenia i picia, i następujących po nich długich przerwach.

W przypadku białek ogólnego przeznaczenia, najważniejsze by:

  • były dobrze przyswajalne
  • nie powodowały problemów trawiennych
  • zapewniały długotrwałą podaż aminokwasów
  • najlepiej, żeby dobrze smakowały:)

Sportowcy od dawna wiedzą, że najlepszym dla nich źródłem białek są te pochodzenia zwierzęcego. Niezaprzeczalnie kazeina jest najlepszym wyborem, jeśli potrzebujesz długotrwałej podaży aminokwasów. Nieprzerwanie dostarcza ona składniki odżywcze do mięśni, a jej równie ważną cechą jest to, że zapewnia uczucie sytości, co podczas diety jest zazwyczaj sporym problemem.

Na przykład, tym typem białka jest Micellar Casein: bogata w białko (73%), bezglutenowa, bez tłuszczu i konserwantów, dzięki czemu można ją łatwo włączyć do różnych diet. Stosowanie jej późnym wieczorem, tuż przed snem, jest szczególnie korzystne, ponieważ jej powolne wchłanianie pozwala odżywić mięśnie w nocy.

Czym jest micellar casein?

Czym jest micellar casein?

Kazeina micelarna jest gigantyczną molekułą o specjalnej strukturze, która, w porównaniu do innych białek, pozwala na jej wolniejsze wchłanianie.

W rezultacie dostarczasz zbilansowaną ilość białka także podczas snu…dzięki czemu w nocy nie będzie dopadał cię głód!