Przejdź do treści
Suplementów diety

Formuła kontrolująca wagę na miarę twoich potrzeb – Część II

Druga część z całej serii artykułów będzie skupiać się wokół osób u których nadwaga waha się od 3 do 12 kg.

Wybierając odpowiedni produkt, który wspomoże twoją dietę i plan ćwiczeń, ważne jest żebyś był ze sobą szczery! Najpierw musisz zdecydować, do której kategorii osób należysz Jeśli masz nadwagę większą niż 12 kg powinieneś zacząć od formuł lipotropicznych (więcej informacji znajdziesz w poprzednim artykule). Jeśli jesteś tylko odrobinę pulchny, z nadwagą w granicach 3 do 12 kg, powinieneś czytać dalej i dowiedzieć się więcej na temat formuł termogenicznych, które będą dla ciebie najlepsze jeśli chcesz odzyskać formę przed nadejściem lata!

Formuły termogeniczne najczęściej zawierają składniki ziołowe i stymulanty, które przyspieszają metabolizm i zwiększają ciepłotę ciała.

Kompozycja składników to największa różnica pomiędzy formułami lipotropicznymi i termogenicznymi: ponieważ formuły termogeniczne zawierają stymulanty, nie należy z nich korzystać dłużej niż miesiąc. Powodem tego jest możliwe wystąpienie uzależnienia od substancji stymulujących.

Należy też zwrócić uwagę na konsumpcję kofeiny w czasie używania formuł termogenicznych, żeby uniknąć przedawkowania kofeiny.

Nie zaleca się stosowania formuł termogenicznych, jeśli zaistnieją którekolwiek z poniższych okoliczności:

  • Zaburzenia pracy serca
  • Uczulenie na kofeinę
  • Nadwaga powyżej 12 kg
  • Wiek poniżej 18 lat
  • 6 godzin przed snem

Fat burn stack dla osób z nadwagą pomiędzy 3 a 12 kg.

1. Multiwitamina

Szczególnie zalecany dla wspomagania układu odporności, z kompleksową formułą witaminową zawierającą odpowiednią ilość witamin i minerałów, w celu uniknięcia niedoboru witamin.

Zalecane stosowanie: rano przed śniadaniem.

2. Formuła termogeniczna

Formuły termogeniczne mogą mieć pozytywny wpływ na twoją dietę niskokaloryczną oraz plan treningowy spalający tkankę tłuszczową, poprzez przyspieszanie metabolizmu dzięki wyciągom ziołowym (np. zielona herbata, mate, orzechy koli, guarana) oraz stymulany (kofeina).

Zalecane stosowanie: przed posiłkami, przez maksimum 1 miesiąc.

3. Aminokwasy

Stosowanie aminokwasów dla wspomagania treningów jest bardzo wskazane, ponieważ dostarczają one energię bezpośrednio do mięśni. Ponieważ aminokwasy budują białka, mogą przyczyniać się do utrzymania masy mięśniowej, a także mogą mieć pozytywny wpływ na regenerację tkanki mięśniowej.

Zalecane stosowanie: przed/w trakcie/po treningu.

4. Lecytyna

Lecytyna jest doskonałym źródłem choliny, która jest niezbędna wszystkim żywym komórkom ciała i jest głównym składnikiem membran komórek. Cholina może wspomagać prawidłową przemianę tłuszczów i homocysteiny jak również do utrzymania prawidłowego funkcjonowania wątroby.

Zalecane stosowanie: po obiedzie.

5. ALC

Acetyl-L-karnityna jest najaktywniejszą formą karnityny. Ponieważ karnityna jest składnikiem systemu transportu kwasów tłuszczowych, energia zgromadzona w tłuszczach może być wykorzystana za jej pośrednictwem, dlatego ważne jest zamiana tłuszczu w energię. Powyżej 18 roku życia.

Zalecane stosowanie: przed treningiem

6. Formuły Proteinowe

Formuły proteinowe mogą przyczyniać się do regeneracji mięśni i utrzymania masy mięśniowej.

Zalecane stosowanie: po treningu lub pomiędzy dwoma posiłkami.

BioTechUSA