Przejdź do treści
Suplementów diety

Formuła kontrolująca wagę na miarę twoich potrzeb – Część I

 

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc powróćmy do formy!

Przeglądasz sieć i widzisz wszędzie informację, że „spalacz tłuszczu” i „l-karnityna” są dla ciebie najlepsze? W powodzi informacji nie wiesz na co się zdecydować?

Przygotowaliśmy artykuł (składający się z 3 części), z którego dowiesz się więcej na temat spalaczy tłuszczu i formuł wspomagających kontrolę wagi.

 

Pierwsza część z całej serii artykułów będzie skupiać się wokół osób borykających się ze znaczną nadwagą, przekraczającą 12 kg.

Jednak nie wybiegajmy zbyt daleko. Najważniejsze, żebyśmy postawili sprawę jasno: suplementy diety służą do suplementacji. Nie zastępują one odpowiedniej diety i treningów, jednak mogą stanowić pomoc, jeśli wybierzesz je mądrze.

Jeśli jesteś odpowiednio zmotywowany do ćwiczeń i już masz dobrze skomponowaną dietę, wtedy możesz sięgać po pomoc i zacząć korzystać z suplementów diety. Zobaczmy więc, które produkty warte są wypróbowania i jak z nich poprawnie korzystać!

Produkty o nazwie „formuła wspomagająca kontrolę wagi” dzielą się dwie kategorie: lipotropiki i termogeniki. Musimy wspomnieć tutaj także o innej kategorii produktów kontrolujących wagę, do których należą zamienniki posiłku oraz produkty tłumiące apetyt. Dodatkowo mamy jeszcze formuły karnitynowe.

U osób, u których nadwaga przekracza co najmniej 12 kg, formuły lipotropiczne działają najlepiej. Nie zawierają one stymulantów, dlatego mogą z nich korzystać osoby cierpiące z powodu nadciśnienia tętniczego lub uczulenia na kofeinę. Można je polecić także osobom poniżej 18 roku życia. Główne składniki formuł liportopicznych (takie, jak nasycone kwasy tłuszczowe, chrom, HCA, cholina, chitozan, itp.) zwiększają aktywność metaboliczną.

Ponieważ nadwaga i otyłość stanowią piąte co do wielkości ryzyko występowania zgonów na świecie, kontrola wagi stała się poważnym tematem dyskusji. Otyłość jest stanem medycznym prowadzącym do różnych zaburzeń, takiej jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub cukrzyca. Dobra wiadomość jest taka, że przy zbilansowanej diecie i ćwiczeniach wymienionym negatywnym efektom można zapobiec.

 

Fat burn stack dla osób z co najmniej 12 kg nadwagą

Multiwitamina

Szczególnie zalecany dla wspomagania układu odporności, z kompleksową formułą witaminową zawierającą odpowiednią ilość witamin i minerałów, w celu uniknięcia niedoboru witamin.

Zalecane stosowanie: rano przed śniadaniem.

 

Formuły lipotropiczne

Składniki boostera metabolizmu wspomagają spalanie tłuszczu, a także powodują spalanie prze organizm tłuszczu zamiast węglowodanów.

W porównaniu z formułami termogenicznymi, produkty lipotropiczne nie mają w składzie stymulantów, dlatego można je używać przez dłuższy czas (nawet przez wiele miesięcy, jeśli zachodzi taka potrzeba).

Zalecane stosowanie: przed posiłkami.

 

CLA

CLA może przyczyniać się do utrzymania lub zyskania prawidłowej masy ciała dzięki zawartości kompleksu kwasów tłuszczowych i CLA.

Zalecane stosowanie: po posiłkach.

 

L-carnitine

Karnityna jest aminokwasem endogennym, którego źródłem jest przede wszystkim czerwone mięso i inne produkty odzwierzęce. Jako kluczowa część systemu transportu kwasów tłuszczowych karnityna wspomaga transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, dostarczając wystarczającą ilość energii do ćwiczeń.

Stosowanie: 30 minut przed treningiem.

 

Formuły białkowe

Formuły białkowe mogą wspomagać regenerację mięśni oraz utrzymanie tkanki tłuszczowej.

Zalecane stosowanie: po treningu lub pomiędzy dwoma posiłkami.