Przejdź do treści
Suplementów diety

Czemu dobrze, jeśli coś zawiera związki chelatowe

Czemu dobrze, jeśli coś jest „chelatowane”

Właściwa suplementacja minerałami jest niezbędna w przypadku wszystkich, ale szczególnie ważna jest w przypadku sportowców. Niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę fizyczną, ćwiczysz czy po prostu spacerujesz w trzydziestostopniowym upale, pocenie się sprawia, że tracimy minerały, pierwiastki śladowe i wodę. Czasami utrata ta powoduje zaburzenia różnych funkcji organizmu i może powodować, na przykład zawroty głowy, omdlenia, skurcze mięśni, zmęczenie itp. Suplementacja jest niezbędna, ale skąd mamy wiedzieć, co wybrać?

Kiedy spożywamy magnez lub cynk, mimo, że nie myślimy o nich w ten sposób, tak naprawdę mówimy o metalach. Ich również potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Magnez z kompleksem chelatowym i cynk z kompleksem chelatowym: na co
są dobre?

Magnez przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i znużenia, do prawidłowego funkcjonowania mięśni i utrzymania równowagi elektrolitowej oraz uczestniczy w prawidłowym metabolizmie wytwarzającym energię. Więc kiedy ciężko pracujesz, pocisz się, a dodatkowo twoje mięśnie są w stałym napięciu tracisz dużo magnezu. 1855405555755

Cynk bierze udział w prawidłowym metabolizmie makroskładników. Wspomaga także prawidłową syntezę białek oraz wpływa pozytywnie na płodność.. Przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów, paznokci i skóry oraz ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu we krwi i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Jakość i wiązania chemiczne?

1856289603627Wybierając witaminy lub minerały bardzo ważne jest, aby nie cena była głównym czynnikiem naszego wyboru, ale raczej stosunek jakości do ceny. Oznacza to, że otrzymamy odpowiednią jakość za odpowiednią cenę. Jednym ze wskaźników jakości jest wiązanie chemiczne w aktywnym składniku produktu. Pamiętamy co to oznacza z lekcji chemii. Wiązanie atomów, które mogą mieć różną stabilność. Oczywiście nie musisz zagłębiać się w całą książkę chemiczną, aby zdecydować, który suplement diety kupić, ale jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć na temat wybieranych formuł.

 

Kompleks chelatowy jest wiązaniem chemicznym, o którym jest co raz głośniej a
to za sprawą cennej jego właściwości, która umożliwia bardzo dobre wchłanianie.

Ponadto kompleks chelatowy nie tylko pozwala na lepsze wchłanianie, ale także z blokuje działanie czynników utrudniających absorpcję, takich jak kwas fitynowy lub kwas szczawiowy. Jeśli więc wybierzesz suplement diety zawierający wiązanie chelatowe, nie będziesz miał problemu z jakością, ponieważ jest to jedna z najskuteczniejszych ostatnio stosowanych formuł.

W ofercie BioTechUSA znajdziesz już substancje czynny zawierające wiązanie chel,atowe: Magnesium + Chelate oraz Zinc + Chelate!