Przejdź do treści
Suplementów diety

6+1 suplementów żywności dla piłkarzy

Przed treningiem/meczem

1. MagnaShot (od 14 roku życia)
Magnez w formie organicznej najlepiej się wchłania. Dzienne spożycie u sportowców powinno wynosić około 400-500 mg, najlepiej w mniejszych dawkach.

Odpowiednie spożycie magnezu ma kluczowe znaczenie, ponieważ magnez przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i wyczerpania, utrzymania równowagi elektrolitowej, prawidłowego funkcjonowania mięśni, a także do prawidłowych energetycznych procesów metabolicznych. W przypadku skurczy mięśni lub gdy odczuwasz brak magnezu podczas intensywnego treningu lub zawodów, weź płynny MagnaShot, zawierający magnez organiczny, który równie dobrze możesz zabrać ze sobą na zawody.

Podczas trenignu/meczu

2. IsoTonic
W sportach wytrzymałościowych nawodnienie jest kluczowym czynnikiem dla każdego elementu twojej wydajności. Napoje izotoniczne są suplementami zaprojektowanymi w celu zapobiegania odwodnieniu i wynikającego z tego spadku wydajności. Mają one korzystny wpływ na wyniki meczów / treningu, zawodników, ponieważ uzupełniają utraconą ilość płynów i elektrolitów. Pocenie się podczas intensywnego treningu i meczów wpływa głównie na bilans wodny twojego ciała; zmniejszają się rezerwy węglowodanów i tracisz ważne sole i pierwiastki śladowe.

Napoje izotoniczne zawierają nie tylko węglowodany i sole, ale także witaminy, które przyczyniają się do utrzymania optymalnego metabolizmu.

Wymieszaj produkt z 0,5 l wody i pij przed i podczas meczu, aby utrzymać koncentrację, energię i ciągłą pracę mięśni, czyli twoją wydajność przez około 1-1,5 godziny.

3. BCAA Zero (smakowe) lub 100% BCAA w proszku
Nie jest łatwo utrzymać i bezpośrednio wzmocnić mięśnie. Wypij podczas treningu BCAA Zero lub wymieszaj wersję niesmakowaną z twoim IsoTonic!

Po trenignu /meczu

4. Recovery Gel (od 12 roku życia)
Regeneracja jest najważniejsza. Właśnie wtedy mikro uszkodzenia włókien mięśniowych są 'naprawiane’ dzięki – między innymi – spożyciu niezbędnych składników odżywczych. Zmniejszenie okresu bolesności mięśni jest również ważne, ponieważ może również opóźnić regenerację.

Recovery Gel to doskonały wybór po wyczerpującym meczu lub treningu, ponieważ zawiera węglowodany, białko, dodane aminokwasy, witaminy i minerały. Innymi słowy, zapewni ci wszystko, co powinno być uzupełnione po intensywnej aktywności fizycznej.

5. After (od 16 roku życia)
Smakowa formuła proszku do spożycia po treningu z 22 aktywnymi składnikami.

Zawartość funkcjonalnych węglowodanów wspomaga uzupełnienie składników odżywczych niezbędnych do regeneracji po intensywnym treningu. Poza tym, zawiera on egzogenne aminokwasy i buforowany monohydrat kreatyny.

6. Iso Whey Zero (od 14 roku życia)

Jeśli oprócz treningów piłkarskich chodzisz również na siłownię, możesz zapewnić sobie wystarczającą ilość białka, pijąc po treningu porcję Iso Whey Zero. To niezwykle bogaty w białko izolat białka serwatkowego wytworzony przy użyciu specjalnego składnika, Native Whey Isolate. (https://pl.biotechusa.hu/native-whey/).

+1 do codziennego użytku: suplementacja witaminami i minerałami

Na koniec, powinniśmy również wspomnieć o witaminach i minerałach, ponieważ dla naszego organizmu kluczowe jest, aby były one przyjmowane w wystarczających ilościach. Oczywiście, pewna ilość witamin i składników mineralnych jest również przyjmowana wraz z pożywieniem, jednak jeśli chodzi o witaminy i minerały, ich uzupełnienie nie jest łatwe, jeśli polegamy jedynie na pożywieniu. W takiej sytuacji przydatne mogą okazać się produkty multiwitaminowe, takie jak One-A-Day (od 12 roku życia) lub nawet Vitabolic (od 16 roku życia).