Przejdź do treści
Lifestyle

Wskazówki przybierania na masie – Część II

Produkty wspomagające budowanie masy mięśniowej to suplementy żywnościowe z dużą zawartością węglowodanów oraz różną zawartością białka. Gainery firmy BioTechUSA zawierają 0–35% białka.

Dodatkowo, oprócz białka i węglowodanów, mogą zawierać także kreatynę (a nawet jej wiele różnych rodzajów), aminokwasy, enzymy trawienne, wyciągi roślinne i witaminy. Przyjrzyjmy się dokładnie pięciu najpopularniejszym gainerom!

CarboX mówiąc krótko, jest to mieszanka węglowodanów. Składa się z pięciu węglowodanów o różnych cechach wchłaniania, dlatego też twój poziom cukru we krwi po treningu pozostanie zrównoważony. Jest zalecany do uzupełnienia dawkami kreatyny w miejsce glukozy, i tym samym lepszego wykorzystania kreatyny. Jeśli wiesz jaka ilość węglowodanów jest potrzebna twojemu organizmowi, możesz nim uzupełnić shake białkowy po treningu.

Muscle Mass ten produkt już zwiera białko (11 różnych rodzajów!), złożoną mieszankę węglowodanów (PentaCarb – 5 rodzajów węglowodanów) do uzupełnienia zapasu glikogenu w twoich mięśniach. To doskonały produkt na początek. Chociaż nie zawiera kreatyny, jest idealny dla osób, którym z trudem przychodzi budowanie masy mięśniowej i którzy potrzebują odpowiedniej ilości kalorii. Oczywiście, nie wyrządzisz sobie żadnej krzywdy, jeśli uzupełnisz produkt kreatyną

HyperMass 5000 jest to prawdziwą formułą “wszystko-w-jednym”. To doskonały produkt dla każdego. CarboHex – to mieszanka węglowodanów, składająca się z 6 składników, 4 rodzajów kreatyny i 5 rodzajów białka by wspomóc cię w twojej drodze do rozbudowy masy mięśniowej! To mój ulubiony produkt. Nawet wtedy, gdy byłem tylko klientem sklepów BioTechUSA, był to pierwszy produkt, który kupiłem!

After nie nazwałbym go gainerem, ponieważ ma spełniać inną role niż Muscle Mass czy Hyper Mass. Zaleca się stosowanie go po treningu (jak wskazuje nazwa) a składa się z węglowodanów, aminokwasów, kreatyny i witamin. Nazwałbym go raczej napojem przygotowawczym, który dostraja twój organizm do koktajlu białkowego

Brutal Gainer ten produkt– jak wskazuje jego nazwa– jest naprawdę BRUTALNY! Zarówno pod względem zawartości jak i wielkości opakowania.

  • Porcja zawiera 50 g białka wołowego (PIĘĆDZIESIĄT GRAM!) – mieszankę serwatki i białka!
  • Zawiera 94g węglowodanów w jednej porcji!
  • Zawiera kreatynę pod nazwą formuły BRUTAL CRE-ATP.
  • Formuła glutaminowa składająca się z 5 składników!
  • Kompleks aminokwasów BRUTAL BLOX
  • Formułę BRUTAL BOOSTER

No to już jest coś! Ma bardzo dobry smak i przynosi oczekiwane rezultaty – picie tego niebiańskiego napoju będzie najlepszą chwilą twojego dnia! Przez ostatnich mniej więcej 5 lat pomagałem ludziom w znalezieniu dla nich najlepszych produktów, a Brutal Gainer zawsze był wybierany najchętniej! Tam gdzie nie poradziły sobie inny produkty Brutal Gainer wykonał swoje zadanie!

Zalecane stosowanie:

Na każdej etykiecie znajdują się różne zalecenia co do tego ile gramów właściwie zawiera “jedna porcja”, więc użytkownicy mają rację prosząc dietetyka o radę z czego korzystać i jak.

Wtrącę tutaj swoje trzy grosze:

CarboX:

Jeśli korzystasz z kreatyny, polecam 10–20 gram CarboX dla uzupełnienia jej. Jeśli potrzebujesz nieco węglowodanów w swoim shakeu białkowym, to weź 20–30 g.

Muscle Mass:

Możesz spokojnie rozpuścić 100 gram Muscle Mass w wodzie. Zawiera węglowodany o wartości mniejszej niż 7 kostek cukru, co stanowi ilość nieznacznie większą od zawartości cukru w 500ml napoju energetycznym Ken Block.

Jeśli nie wypada akurat twój dzień treningowy, podziel powyższą porcję na dwie części i wypij kiedy masz ochotę! Jesz dużo, ale nadal brakuje ci kilogramów? W dni treningowe wypij dodatkowe 50 g do porcji potreningowej. Możesz wypić 3 x 50 g w ciągu dnia!

Hyper Mass:

Jesli już skończyłeś treningi w danym dniu, dodaj 100 g do shakera! Jeśli nadal masz problemy z przybieraniem na masie, dodaj kolejne pół porcji, a jeśli zdecydujesz o wypijaniu napoju w dni beztreningowe, rozłóż je na porcje 3 x 50 g!

After:

Wypij 21 gram natychmiast po treningu! Następnie weź prysznic, przebierz się i będziesz miał miejsce na shake proteinowy! W dni beztreningowe wypij jedną porcję w ciągu dnia.

Brutal Gainer:

Bardzo rzadko nie polecam zwiększania zalecanych porcji ale w tym przypadku jest inaczej. Jeśli ważysz mniej niż 90 kg, nie stosuj więcej niż 100 g! W dni beztreningowe maksimum, które proponuję to 2 x 50g, ale jeśli twoja waga bardzo się waha (tak jak w moim przypadku), nie polecałbym stosowania pełnej porcji gainera po treningu..

150 g proszku staje się gęste jak budyń jeśli zmieszasz go z wodą, o ile pozostanie ci jeszcze miejsce na wodę w butelce! Dodatkowo zawiera on dużo cukru, co daje niezłego kopa organizmowi, oraz ogromną ilość białka (50 g) i będzie sporym obciążeniem dla żołądka. Polecam stosowanie go w ilości 50 g + 100 g.

Nie przejmuj się, jeśli inni uważają za dziwne, że nie stosujesz pełnej porcji – to ty robisz dobrze! Poradzenie sobie z 50 g białka po treningu, byłoby to zbyt obciążające dla twojego organizmu. Później będziesz mógł wypijać więcej porcji. Opakowanie starczy ci na dłużej. A efekt będzie tym bardziej spektakularny!

Przygotowanie:

Tego nigdy nie będziesz miał dość! Zawsze mieszaj je z wodą. W ten sposób wchłonie się szybciej. I zawsze spożywaj zalecaną ilość kalorii i składników odżywczych, wskazanych na opakowaniu. Nie jesteśmy kociętami, żeby pić mleko!

Pozwólcie mi jeszcze raz powtórzyć: produkty BioTechUSA składają się z bezpiecznych i starannie dobranych składników, pochodzących z kontrolowanych źródeł, i żaden z naszych produktów nie zawiera niedozwolonych składników aktywnych.

Mam nadzieję, że ten artykuł wam się przyda. Idźcie na siłownię i wypijcie swój shake!

BioTechUSA