Przejdź do treści
Lifestyle

Tylko te 4 zmiany

Robienie postępów to zrozumienie, w którym momencie i gdzie dokonać potrzebnych zmian, w czasie gdy robisz coś na tyle długo, by wejść na kolejny poziom. To właśnie czas, żeby ze zwykłego gościa z siłowni, zmienić się w kogoś, kogo inni proszą o poradę.

Jeśli dokonasz tych czterech zmian, nie zajmie ci wiele czasu przeskoczenie z jednego do drugiego poziomu.

Zwiększ Regularność Treningów.

Wielu facetów zazwyczaj spędza w siłowni 4 dni w tygodniu, co jest w porządku, ale nie daje tych samych rezultatów, co trening 5-6 razy w tygodniu. Istnieje określona różnica, która następuje, jeśli rozsądną częstotliwość treningów zmieniasz na znaczną. Wystawiasz się wtedy na dużą porcję stresu adaptacyjnego, twoje mięśnie dojrzewają inaczej, a ty sam pozostajesz w formie przez cały rok, wcale się nie przepracowując. Ważniejsza zaczyna być odpowiednia dieta oraz dostarczanie wystarczającej ilości pożywienia, żeby być przygotowanym na kolejny trening. Doprowadź do stanu w którym będziesz mógł trenowa© 6 razy w tygodniu, i sprawdź jak będziesz się z tym czuł.

Zmień Swój Styl Treningu

Nie pozostawaj przy jednym rodzaju treningu w każdym tygodniu. W ten sposób szybko przestaniesz rosnąć. Co mniej więcej 4 -6 tygodni wprowadzaj coś nowego, może przez 4 tygodnie wykonuj HIT, a przez kolejne GVT. Najważniejsze, żebyś zrozumiał, że aby budować masę musisz zmieniać ćwiczenia, w przeciwnym wypadku twoje mięśnie czeka zastój (niedługo opiszę, co oznacza tzw. „plateau” i jak sobie z tym poradzić).

Mierz swoje posiłki

Różnica pomiędzy facetem, który wygląda ok, i tym, który wygląda świetnie tkwi w szczegółach. Podobnie jest z jedzeniem i jego codziennym mierzeniem. Statystycznie mylisz się o mniej więcej 30% jeśli zgadujesz proporcje swoich dziennych posiłków, najlepiej więc zrobisz, jeśli wyjmiesz wagę i zadasz sobie trud. Zaczniesz przybierać na masie jak po dotknięciu czarodziejską różdżką, ponieważ zaczniesz przyjmować odpowiednią ilość pożywienia. 

Niech Sen Stanie się Najważniejszy

Sen jest niedoceniany. Przysięgam, ludzie nie wierzą mi, gdy mówię, że sen pomaga zmianom, ale taka jest prawda. Jeśli źle śpisz, twój układ hormonalny cierpi, a twoja równowaga wodna także może się zmienić. Te rzeczy naprawdę mają znaczenie, gdy starasz się zrobić krok z dobrego w jeszcze lepsze.

Ulisses