Przejdź do treści
Lifestyle

Spalanie tłuszczu bez sztucznych stymulantów? To możliwe! Część1

 

Prawda, którą słyszymy na temat suplementów żywieniowych

Nawet artykuły promujące suplementy żywieniowe o tym wspominają, więc kiedy mówimy o spalaniu tkanki tłuszczowej bez sztucznych stymulantów najważniejszym jest pamiętać o następujących rzeczach:

  • Eliksiry i cudowne pigułki nie istnieją. Jeśli nie przestrzegasz odpowiedniej diety i jeśli nie ćwiczysz, nie spalisz żadnego tłuszczu. Jeśli jednak robisz inaczej – jeśli te dwa filary znajdują się na swoim miejscu, nie koniecznie musisz wydawać pieniądze na suplementy.
  • Jeśli jesteś początkująca i nigdy nie uprawiałaś sportu, twoje ciało może przejść spektakularną zmianę, jeśli po prostu zaczniesz ćwiczyć swoje wcześniej bezczynne mięśnie. W tym przypadku obciążanie organizmu suplementami jest całkowicie zbędne.
  • Miejscowe spalanie tłuszczu nie istnieje i żadna kapsułka ci tego nie zapewni. Jeśli wchodzisz do sklepu z suplementami z zamiarem kupienia tabletek, które sprawią, że tkanka tłuszczowa zniknie z twojego brzucha – będziesz wkrótce bardzo zawiedziona.
  • Jedną z zalet suplementów żywności jest to, że dają ci dodatkową motywację, albo dostarczają dodatkowej energii i zwiększają twoje możliwości skracając czas niezbędny dla regeneracji, a sama myśl o tym, że wydałaś na nie fortunę, może cię zdeterminować do “nie oszukiwania” Ten sam efekt możesz osiągnąć alternatywnymi metodami, na przykład, jeśli medytujesz, praktykuj kontrolę umysłu (np. wyobraź sobie cel, który masz osiągnąć), otocz się żywnością, rzeczami, kolorami, obrazami symbolizującymi zdrowy tryb życia, praktykuj jogę, no i oczywiście miej wystarczającą ilość czasu na odpoczynek.

 

Naturalne boostery i posiłki wspomagające rzeźbienie sylwetki.

Istnieją składniki aktywne i posiłki, które można spożywać i wzmocnić swoją dietę w bezpieczny i pozbawiony ryzyka sposób, jednocześnie dając swojemu organizmowi energii. Są to:

  • kofeina (dobrej jakości kawa oraz chińska, mate lub zielona herbata);
  • błonnik (otręby owsiane, warzywa, łuski nasion babki indyjskiej, pełnoziarnista mąka i inne mąki);
  • posiłki bogate w witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3 (warzywa, niskokaloryczne owoce, nasiona oleiste w niewielkich ilościach – na przykład w sałatkach, owoce morza i awokado)
  • dieta bogata w chude białko (pierś kurczaka lub indyka, ryby, jaja, niskotłuszczowy serek wiejski i ricotta);
  • zioła (np. cynamon podnosi metabolizm insuliny, imbir pomaga w detoksykacji i trawieniu, curry ma działanie przeciwzapalne i podnosi odporność);
  • zwiększenie ilości wypijanej wody (wspomaga to naturalne oczyszczanie organizmu, poprawia elastyczność skóry i jest wyjątkowo ważne przy utracie wagi).

 

W kolejnej części tego artykułu dowiecie się więcej o różnych metodach treningowych i dodatkowych aktywnościach, które wspomagają naturalne spalanie tłuszczu.

 

Panna Plézer

Trener