Przejdź do treści
Lifestyle

Robin Balogh, dzisiejszy zawodnik IFBB z tytułem PRO też był kiedyś początkującym!

Od małego uprawiałem sport i teraz nie tylko mogę być za to wdzięczny, ale również uważam, że każdy człowiek powinien uprawiać jakiś sport lub ćwiczyć co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Twoje ciało nie służy do siedzenia w fotelu lub leżenia na kanapie przez cały dzień…To jest nie tylko niezdrowe, ale także robi z ciebie leniwego człowieka bez żadnych prozdrowotnych ambicji!

Nie musisz zaczynać od najtrudniejszych ćwiczeń, lub przebiegania naraz 4-5 kilometrów. Na początek wstań co rano, wypij koktajl białkowy lub proteinowe cappuccino, a potem wyjdź na lekki czterdziestominutowy spacer. Potem zjedz zdrowe śniadanie złożone z jajek i owsianki, weź niezbędne witaminy i minerały i wypij napój z BCAA. Od razu poczujesz, że masz więcej energii i motywacji na cały dzień. Będzie to także dobre dla twojego umysłu!

Jeśli poczujesz, że już możesz wdrożyć projekt ,,być w formie,, i wprowadzić go na kolejny etap, wykup kartę do siłowni. Zacznij ćwiczyć z ciężarami, ale nie unikaj cardio! Zatrudnij kogoś, kto nauczy cię, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia i przekaże ci wiedzę na temat odżywiania i suplementów.

Rada dla osób, które dopiero zaczęły trenować/budować masę
Jeśli jesteś na początku, pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć, to jak trenować każdą grupę mięśniową oraz znaleźć połączenie mięśnie-mózg. Nie zaczynaj od dużych obciążeń! Zacznij od niewielkich ciężarów i wykonuj poprawne ćwiczenia. Jeśli poczujesz że twój umysł jest dobrze dostrojony do twoich mięśni, które trenujesz, i poczujesz tą fantastyczną pompę, możesz zacząć ćwiczyć z większym obciążeniem i starać się wykonywać dropsety.

Po jakimś czasie będziesz w stanie odnaleźć ćwiczenia, które dobrze na ciebie działają i będziesz w pierwszych latach robić doskonałe postępy.

Jeśli właśnie zacząłeś budować masę, weź pod uwagę: ustalenie diety bogatej w węglowodany, białka i zdrowe tłuszcze. Robienie masy nie oznacza, że możesz jeść cokolwiek kiedykolwiek! Śmieciowym jedzeniem nie zbudujesz dobrej jakości masy. Zrobisz to tylko zasilając organizm odpowiednimi źródłami pokarmowymi.

Co znaczy dobre źródło?

  • Dla białek: chuda wołowina, kurczak/indyk, ryby (bardzo polecam łososia), białka jaj i suplementy, takie jak IsoWhey Zero.
  • Dla węglowodanów: ziemniaki, bataty I oczywiście ryż.Najlepszym źródłem tłuszczów jest łosoś i orzechy.

Korzystaj z dużych obciążeń podczas treningów; wykonuj dropsety! Twój trening nie powinien być długi ale bardzo intensywny. Ja zazwyczaj kończę trening po godzinie i czuję się totalnie wykończony. Zbuduj plan treningowy zgodny z twoim ciałem, przez co rozumiem, że powinieneś skupić się na partiach mięśniowych, które są słabsze i trenuj je częściej niż te silniejsze.
I ostatnia rada: bierz kreatynę oraz naturalne bustery testosteronu dla siły i wielkości!

Robin Balogh
IFBB Pro