Przejdź do treści
Lifestyle

Redukcja – dla profesjonalnych sportowców

Dieta

Dieta jest niezmiernie ważna gdy rozpoczynasz fazę redukcji. Mając na względzie swój tryb życia musisz myśleć o tym, żeby była jak najbardziej efektywna.

Odpowiednie nawodnienie jest istotnym elementem diety, a ilość 3-8 litrów dziennie przy ciągle rosnącej wydajności jedynie wspomoże twój wynik. Ważne jest dostosowanie ilości przyjmowanych białek do wagi twojego ciała. W ten sposób organizm będzie odpowiednio odżywiony i w najlepszej kondycji. Ogólną zasadą jest przyjmowanie 1-3 gramów białek na 1 kg masy ciała, jednak jest to kwestia indywidualna. Ustalenie odpowiedniego poziomu przyjmowanych białek jest jednak kluczowe. Pomocne będzie tu dokładne przemyślenie posiłków przygotowywanych na czas redukcji. Dzięki temu w znacznej mierze zaoszczędzisz czas „marnowany” na gotowanie potraw i zwiększysz ilość białek oraz prostych i złożonych węglowodanów przyjmowanych podczas treningów.

Bardzo ważne jest także by nie przesadzić z dostarczaniem węglowodanów, gdy ich zasoby w naszym organizmie ulegną zubożeniu, i nie wyczerpywać się podczas treningów. Może to mieć wpływ na wydajność w wybranym przez ciebie obszarze. Twój organizm w dalszym ciągu będzie potrzebował uzupełnienia “paliwa”, i najlepszym sposobem będzie uzupełnienie w 3-6 posiłkach dziennie całej gamy składników odżywczych, takich jak węglowodany proste i złożone, kompleks aminokwasów, które pozwolą na optymalną wydajność. Iso Whey Zero firmy BioTechUSA jest doskonałym suplementem, który można wykorzystać przed i po treningu, i naprawdę może wspomóc przyrost twojej masy mięśniowej oraz może być pomocny w czasie regeneracji dodatkowymi aminokwasami w twojej diecie. Nie zawiera tłuszczy, szybko się wchłania nie powodując wzdęć, i z ponad (20 gramami) białek zawartych w jednej porcji przynosi naprawdę wspaniałe rezultaty. Ja go uwielbiam.

Tu znajdziesz informacje na temat produktu.

Trening

Trening cardio odgrywa ważną rolę w fazie redukcji i w znacznej mierze może przyczynić się do poprawy wyników, jeżeli tylko jest wykonywany w odpowiedni sposób. Różnorodny i systematyczny trening cardio jest niezbędny by utrzymać organizm w stałej gotowości, co z kolei jest bardzo pomocne przy powielaniu ruchów, które wykonujesz w swoim sporcie lub profesji. Skupienie się na treningu statycznym/interwałowym pomoże pozbyć się niechcianych kilogramów, natomiast program oparty na treningu cardio będzie dodatkowym wsparciem.

Wyciskanie w fazie redukcji powinno się ograniczyć do niewielkich ciężarów (ale nie superlekkich) i zwiększenia ilości powtórzeń, żeby wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej, oraz utrzymać organizm w fazie gotowości do ciężkiej pracy. Pomocne będą dodatkowe drop sety i superserie. Najważniejsze, żeby wypracować to co działa najlepiej na twoje ciało i na co reagujesz najlepiej.

Dodatkową, bardzo ważną rzeczą, którą należy włączyć do twojego grafiku jest okres odpoczynku i jego rodzaj. Przetrenowanie organizmu po już stresującej fazie wyczerpie twoje pokłady energii, co w rezultacie może doprowadzić do spadku wydajności. Jednym ze sposobów, który wspomoże ten proces jest przygotowanie grafiku/planu treningowego, żebyś mógł zapanować nad rzeczami, które należy wykonać w najbardziej pracowitym okresie.

Nie należy także zapominać o rozciąganiu i elastyczności. Stretching powinien być zawsze jedną z części rutyny treningowej. Niektóre z ćwiczeń rozciągających powinny koncentrować się wokół ruchów plyometrycznych. Dzięki nim zwiększy się jędrność i elastyczność twojego ciała.

No i na koniec sen, który jest kluczowym czynnikiem, gdy chcemy utrzymać najwyższy poziom wydajności. Starajmy się przesypiać około 6-8 godzin dziennie. Tyle czasu wystarczy żeby zapewnić organizmowi odpowiedni odpoczynek. Można także wspomóc organizm aminokwasami, dzięki którym organizm po wysiłku szybciej się zregeneruje. BioTechUSA posiada w swojej ofercie wiele rodzajów aminokwasów, ale moim ulubionym jest BCAA Flash, do którego link znajdziecie poniżej: https://bit.ly/BCAAFlashPL

 

Informacje o moich treningach, diecie i suplementach, z których korzystam znajdziecie na:

Instagram: @Taeo Robinson
Facebook: Taeo Robinson
Twitter: @Taeo Robinson