Przejdź do treści
Lifestyle

Recepta udanej diety

Determinacja
Zaczynamy typowy styczniowy projekt. Zdecydujmy się na poważną zmianę, ale teraz już na poważnie. Trzymajmy się tego do samego końca.

Planowanie
Ta część to prawdziwe wyzwanie. Do tego będziesz potrzebować kilku informacji.

Przygotuj dietę oraz plan dopasowany do twoich potrzeb, nawyków i celów.

Musisz się przystosować do nowego systemu, zacząć pić wystarczającą ilość płynów i połączyć je z odpowiednimi suplementami. No i oczywiście będziesz potrzebować ćwiczeń, które także będą musiałby być jakoś zaplanowane…

Pisaliśmy już o suplementach diety, które pomogą ci kontrolować dietę. Tutaj możesz przeczytać o nich więcej, i urzeczywistnić swoje cele!

Kontrolowanie apetytu jest bardzo ważne. Nie należy go eliminować a jedynie regulować, ponieważ odpowiednie, niezbyt duże łaknienie będzie prowadzić do szybszych rezultatów i ani twój system trawienny i nerwowy nie zostanie nadszarpnięty. Musimy zminimalizować odbudowywanie tkanki tłuszczowej i sprawić by twój organizm tylko korzystał z energii, a nie ją odkładał.

Co może ci w tym pomóc?
Chrom, spirulina, błonnik i białko.
Wspomóż przemianę materii oraz mięśnie nie tylko gdy jesteś na diecie lub próbujesz schudnąć, ale cały czas. Wspomagaj produkcję enzymów i hormonów, jak również system immunologiczny.

Co może ci w tym pomóc?
Spirulina, multiwitaminy (kompleks witamin i minerałów), magnez, jod, białko, glutamina, tyrozyna, BCAA.
Ważne jest redukowanie stanów zapalnych I stresu. Możesz być na odpowiedniej diecie, regularnie ćwiczyć, ale rezultaty będą niewidoczne. Sprawi to że poczujesz zawód i dasz za wygraną. Kontrolując ilość spożywanych węglowodanów możesz wpłynąć na swój nastrój oraz zredukować zmęczenie.

Co może ci w tym pomóc?
L-karnityna, spirulina, Omega-3, CLA, Ginkgo Biloba, lecytyna, glutamina, BCAA, środki regulujące produkcję testosteronu (dla mężczyzn powyżej 30 roku życia).

Wytrwałość
Jest ona równie ważna jak determinacja. Wytrwałość będzie ci potrzebna do osiągnięcia finalnego rezultatu, ale ważne jest także ustalenie mini celów. Sprawdzaj swoją wagę dwa razy w miesiącu, zakładaj ubrania, których nie nosiłaś od dawna, lub zwyczajnie sprawdź co pokazuje twoje odbicie w lustrze.

Życzymy wam udanego I pełnego sukcesu roku w zdrowym i wysportowanym ciele!