Przejdź do treści
Lifestyle

Przewodnik po spalaczach tłuszczu

Jaki jest najlepszy sposób, aby schudnąć? Który spalacz tłuszczu jest najbardziej skuteczny? Jaka ilość suplementów przynosi prawdziwe efekty?

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, pierwszym krokiem do utraty wagi jest starannie zaplanowana dieta. Bez niej żaden suplement redukujący tkankę tłuszczową nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Musisz zreformować swoją dietę: zmniejszyć ilość węglowodanów prostych, węglowodanów złożonych i tłuszczów nasyconych, a zwiększyć spożycie białka. Jedz mniej, ale częściej (co najmniej 5-6 posiłków dziennie) i dużo pij (3 litry dziennie). Ponadto regularnie wykonuj ćwiczenia fizyczne!

Jeśli wprowadzisz w życie powyższe zasady, możesz zacząć rozważać wprowadzenie suplementów spalających tłuszcz.

Ile kilogramów można stracić dzięki spalaczom tłuszczu?

Tylko dzięki spalaczom – żadnego. Ale jeśli będziesz trzymać się odpowiedniej diety i wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne, dobrze dobrany spalacz tłuszczu może pomóc Ci stracić nawet pół kilograma więcej w ciągu tygodnia. To nie znaczy, że nie będziesz w stanie schudnąć bez spalaczy tłuszczu, ale dzięki nim odchudzanie będzie bardziej skuteczne i łatwiejsze.

Jaki jest najlepszy spalacz tłuszczu?

Nie ma „najlepszego spalacza tłuszczu”. Każdy z nas inaczej reaguje na różne składniki aktywne – jedne działają na mnie, a inne będą działać na Ciebie. Dlatego istnieją różne rodzaje spalaczy tłuszczu. Musisz znaleźć taki, który najlepiej działa na Ciebie!

Jak działają różne spalacze tłuszczu?

1. L-karnityna: Aminokwas, który sprzyja wykorzystywaniu tłuszczów uwalnianych jako źródło energii. Należy spożyć 1000-2000 mg L-karnityny przed treningiem tak, aby tłuszcze uwalniane podczas aktywności fizycznej mogły być od razu wykorzystane i dostarczyły więcej energii.«

2. Termogeniki: Istnieje wiele termogenicznych spalaczy tłuszczu; wszystkie poprawiają procesy metaboliczne poprzez podniesienie temperatury ciała i przyspieszenie tętna, dzięki czemu organizm zużywa więcej energii (czyli kalorii). Termogeniki zwykle zawierają kofeinę i dlatego podczas ich stosowania należy ograniczyć spożycie kawy i napojów energetycznych. Termogeniki należy przyjmować rano i wczesnym popołudniem, przed posiłkami i przed treningiem (nie mogą być stosowane w godzinach wieczornych, ponieważ ich działanie może zakłócić spokojny sen). Należy zacząć od małej dawki i zwiększać ją powoli i stopniowo.

3. Diuretyki: Same w sobie nie są bardzo skuteczne, a ich stosowanie nie ma zbyt wiele sensu. Pozbycie się wody to stan przejściowy, w którym organizm nie może długo funkcjonować. Twój organizm próbuje utrzymać równowagę wodną i dlatego – jeśli nie pozbędziesz się całej tkanki tłuszczowej – diuretyki nie przyniosą spektakularnych rezultatów. Jednakże w połączeniu z innymi spalaczami tłuszczu mogą ładnie podkreślić zarysy mięśni.

4. Chrom: Chrom jest odpowiedzialny za kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Biorąc chrom, możesz zapobiec dużym wahaniom poziomu cukru i występowaniu wysokiego poziomu insuliny we krwi po spożyciu cukrów prostych lub pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym. Za sprawą chromu Twoje ciało będzie gromadzić mniej tłuszczu.

5. CLA: Sprzężony kwas linolowy obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz poprawia metabolizm. Pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej w czasie diety i przyczynia się do zmniejszenia wielkości tkanek tłuszczowych.

6. Cholina i inozytol: Te dwa składniki aktywne można zwykle znaleźć w spalaczach tłuszczu, a ich połączenie sprzyja efektywnej utracie masy ciała. Oba z nich to środki lipotropowe, co oznacza, że zapobiegają odkładaniu cholesterolu i tłuszczów, i zwiększają metabolizm tłuszczu.

Jak stosować spalacze tłuszczu?

Można łączyć spalacze tłuszczu o różnych mechanizmach działania, ponieważ doskonale się uzupełniają. Na przykład, można jednocześnie stosować termogeniki, L-karnitynę i cholinę oraz inozytol. Jednak nie należy przyjmować produktów spalających tłuszcz o tym samym mechanizmie działania. Jest to zdecydowanie przeciwwskazane w przypadku termogeników, ponieważ wskutek stosowania zbyt wielu stymulantów organizm staje się o wiele bardziej zmęczony i ospały (dotyczy to również nadmiernego spożycia kofeiny).

L-karnityna 3000 mg w ampułkach

Jest to produkt o największej dawce L-karnityny. Bardzo lubię te ampułki ze względu na wygodę. Wystarczy rano wrzucić ampułkę do torby i iść na siłownię. Możesz wziąć pół ampułki przed treningiem, a drugą połowę wymieszać z wodą, dzięki czemu będziesz dostarczać organizmowi L-karnitynę w trakcie treningu. W ciągu około 5 lub 10 minut zaczniesz się bardzo pocić, ale nie poczujesz zmęczenia i łatwo przebrniesz przez trening.

Thermo Drine – zmasowany atak na tłuszcz

Kompleksowy spalacz tłuszczu: Thermo Drine zawiera, między innymi, składniki termogeniczne, L-karnitynę i chrom. Składniki termogeniczne zaopatrują organizm w energię przez cały dzień i dają siłę do pracy, ćwiczeń, nauki itp. Ekstrakt z zielonej herbaty poprawia trawienie, pobudza przemianę materii i wspomaga natychmiastowy rozpad tłuszczów, a tym samym zalegające warstwy tłuszczu. Kofeina mobilizuje tłuszcze i ułatwia ich wykorzystanie jako źródło energii. Ekstrakt z Garcinia Cambogia hamuje apetyt i syntezę lipidów (osadzanie się tłuszczu). Jego towarzyszką jest słynna Yerba Mate, która pomaga spalić kalorie i jednocześnie hamuje apetyt, zwiększając koncentrację i czujność.

Thermo Drine zawiera L-karnitynę, jak również środki moczopędne, więc atakuje nadmiar tłuszczu pod różnymi kątami, zapewniając kompleksową pomoc w utracie wagi. Zawarty w nim chrom reguluje poziom cukru we krwi.

Orzechy koli stymulują funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, poprawiają koncentrację i sprawność umysłową, hamują głód, pobudzają krążenie oraz wspomagają pracę mięśni. Mają delikatne działanie moczopędne, a więc nie powodują odwodnienia i skutecznie oczyszczają organizm, pomagając usunąć pozostałości rozbitej tkanki tłuszczowej. To naturalne źródło kofeiny!