Przejdź do treści
Lifestyle

Przegląd sportowych gadżetów idelnych na mikołajowy prezent

Przedstawiamy sportowe propozycje dla wszystkich fanatyków aktywnego trybu życia oraz tych, którzy za noworoczny cel stawiają sobie pracę nad wymarzoną sylwetką.

SKAKANKA

Świetna opcja dla uzależnionych od aktywności. Z uwagi na funkcjonalność skakanek – możesz zabrać ja wszędzie i skakać zawsze kiedy masz na to ochotę.

Trening na skakance to intensywna praca całego ciała. Uzyskujesz dzięki niemu tętno idealne do spalania tkanki tłuszczowej. Przez pół godziny skakania możesz spalić nawet 400 kcal. Jest to doskonała alternatywa na rozgrzewkę lub trening właściwy, gdzie poza ogólną utratą kalorii, wysmuklisz nogi, poprawisz koordynację ruchową, szybkość, zwinność oraz równowagę.

Jeżeli zadecydujesz, że twoim prezentem mikołajowym ma być skakanka, koniecznie pamiętaj o prawidłowej technice skakania.

  1. Wyprostuj plecy
  2. Napnij brzuch
  3. Zegnij łokcie i trzymaj je blisko tułowia
  4. Odchyl dłonie na boki
  5. Barki trzymaj nieruchomo

Potrzebujesz zaledwie 20-stu minut codziennych, regularnych treningów, by zobaczyć poprawę w wyglądzie własnej sylwetki. Pamiętaj, by ćwiczyć codziennie. Tylko regularne treningi pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów.

HULA HOOP

Znakomita alternatywa dla wszystkich znudzonych dotychczasową monotonią treningową, oczekujących efektywnych treningów połączonych ze świetną zabawą.

Kręcenie hula hoop to nie tylko bezsensowne ruchy, jak niektórym mogłoby się wydawać. To trening, który składa się z ćwiczeń wzmacniających oraz ruchów tanecznych. Podczas kręcenia kółkiem, bardzo intensywnie pracują wszystkie mięśnie brzucha, dlatego jest to świetna opcja dla wszystkich, których celem jest wymodelowanie talii przy jednoczesnym spalaniu kalorii.

Aby solidnie się zmęczyć i zaangażować do pracy całe swoje ciało, wybierz stosunkowo ciężkie koło anionowe, najlepiej 1,5 do 2 kg z wypustkami. Pamiętaj jednak, że nieprzyzwyczajone ciało może zareagować otarciami czy zasinieniem jeżeli przesadzisz z treningami dlatego ich natężenie zwiększaj stopniowo. Podczas kręcenia nie zapominaj o właściwej postawie: prostych plecach i wciągniętym brzuchu.

GUMA OPOROWA

Fitnessowy „must have” dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania treningowego. Jest pomocna w ćwiczeniach przy użyciu maszyn oraz urozmaica trening z ciężarem własnego ciała.

Jest elastyczna i mieści się w każdej torebce, a jej największa zaleta to przyczynienie się do zmiany wyglądu twojej sylwetki. Jej szerokie możliwości zastosowania urozmaicają twój trening i zwiększają jego skuteczność. Taśmy różnią się pomiędzy sobą kolorami nie bez powodu – każdy z nich to określony opór. Pamiętaj, by wybrać odpowiedni, dostosowany do własnej siły mięśniowej.

Ćwiczenia przy użyciu taśm są proste i zarazem bardzo efektywne. Musisz pamiętać tylko o poprawnej postawie, kontrolowaniu ruchów oraz równomiernym tempie wykonywania powtórzeń.

TWISTER Z LINKAMI

Strzał w dziesiątkę dla wszystkich kobiet, które marzą o wyrzeźbionej sylwetce, a nie mogą pozwolić sobie na wizyty w klubach fitness.

Twister jest przyrządem do ćwiczeń mięśni brzucha, ud i pośladków, który obraca się pod wpływem ruchu twoich  mięśni. Trening na nim nie tylko poprawia wygląd sylwetki, ale wpływa również na stan twojego zdrowia i poprawia samopoczucie poprzez wbudowane masujące wypustki niwelujące bóle głowy, kości i stawów oraz zapobiegające pojawianiu się objawów artretyzmu oraz reumatyzmu.

Dzięki twisterze skutecznie wysmuklisz talię, wyrzeźbisz nogi i pośladki oraz brzuch
Podczas ćwiczeń na twisterze możesz wykonywać zarówno dynamiczne skręty tułowia, wpływając tym samym na pracę mięśni skośnych brzucha jak również korzystać z przymocowanych elastycznych  ekspanderów umożliwiających  trening górnych partii ciała, angażując jednocześnie ramiona i klatkę piersiową. Linki dopasowują się do wzrostu dlatego urządzenie jest odpowiednia zarówno dla osób niskich jak i wysokich.

KROKOMIERZ

Urządzenie idealne dla osób wymagających , które chcąc zredukować wagę, pragną kontrolować każdą spaloną kalorię, a także wszystkich kolekcjonerów sportowych gadżetów.

Krokomierz jest sprzętem przydatnym podczas codziennych, wykonywanych przez ciebie czynności. Każdy krokomierz wyposażony jest w funkcję mierzenia kroków na przebytym dystansie, pomiar ilości kalorii, które spalasz, a także pomiar trasy, jaką pokonałeś. Dzięki temu posiadasz możliwość kontroli nad tym, jak intensywny jest twój spacer czy przebieżka i ile dzięki nim możesz schudnąć.

ROWER STACJONARNY

Sprawdzona i niezawodna opcja dla osób, które na prezent mikołajowy mają przeznaczony wyższy budżet.

Jedno z najbardziej popularnych urządzeń do ćwiczeń, stymulujące jazdę na rowerze tradycyjnym. Trening na rowerze stacjonarnym zalicza się do treningu aerobowego, skutecznie spala kalorie i doskonale wpływa na kształtowanie mięśni brzucha, pośladków i ud.

Jest to forma ćwiczeń niezwykle korzystna dla zdrowia, zwłaszcza stawów, dzięki czemu z treningu na rowerze może korzystać każdy, niezależnie od kondycji czy wieku.

Wybierz opcję najlepszą dla siebie i czerp radość z aktywności każdego dnia!

———-

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes