Przejdź do treści
Lifestyle

Pokochać aktywność

Aktywność – bywa, że wzbudza niechęć. Kojarzy się ze zmęczeniem, obowiązkiem, przymusem. Często traktowana jest jako zło konieczne. Coś, co stanowi ostatnią deskę ratunku w walce o szczupłą sylwetkę.

W jaki sposób obowiązek zamienić w pasję?  Jak czerpać radość z ćwiczeń fizycznych?

1. Właściwa forma

Nie ma nic gorszego niż zmuszanie się do czynności, której nie lubisz, która ci nie wychodzi, i która sprawia ci ogromne trudności. Kiedy zaczynasz swoją przygodę z aktywnością – dobierz taką formę, która choćby w małym stopniu sprawia ci frajdę. Rower, rolki, basen, łyżwy, fitness, taniec … wybór jest szeroki. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

2. Dobry start

Aktywność nie będzie sprawiać ci radości, kiedy zostanie wdrożona w momencie krytycznym, gdy patrząc w lustro – przestaniesz się sobie podobać. Idąc na ćwiczenia, czujesz się nieatrakcyjna i ciężka. Ten właśnie moment staje się głównym elementem w ciągu dnia, w którym najmocniej dostrzegasz swoje niedoskonałości i słabe punkty.

3. Odpowiednie podejście

Jeżeli myślisz „ćwiczę, bo muszę” zmień podejście. Powiedz sobie „ćwiczę, bo chcę”. Nie ma nic gorszego jak aktywność z obowiązku. Nie trenuj dlatego, że nie lubisz swojego ciała. Zacznij trenować dlatego, że je kochasz.

4. Spokój

Do każdej zmiany, którą wprowadzasz w swoje życie, podchodź ze spokojem. Nerwy mogą wprowadzić cię w niepotrzebne zakłopotanie, i zaburzyć proces, na który się decydujesz. Aby zmiany miały szansę zaistnieć, a efekty stały się zauważalne, musi minąć trochę czasu, ale gwarantuję ci, że z jego upływem trening przestanie być obowiązkiem i stanie się przyjemnością.

5. Autorytet

Dużo łatwiej będzie ci zmotywować się do działania, kiedy wyznaczysz sobie autorytet, czyli osobę, której podejście chcesz naśladować. Nie chodzi o dążenie do ideału i porównywanie się z innymi. Mowa tutaj o czerpaniu inspiracji z innych, która ma być pomocna w wytrwałości w dążeniu do celu. Świadomość, że nie jesteś sam ze swoimi zmaganiami, jest bardzo budująca, i niejednokrotnie potrafi dodać skrzydeł.

Aktywność, wcale nie musi stanowić obowiązku. Może stać się sposobem na życie i ma szansę przerodzić się w pasję przynosząc tym samym korzyści na wielu płaszczyznach życia. Przełam się i spróbuj wdrożyć ją w swoje życie, a przekonasz się, że warto.

 

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes