Przejdź do treści
Lifestyle

Pierwsza wizyta siłowni, czyli co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz trenować.

1. Nie zniechęcaj się

Może, ale nie musi zdarzyć się tak, że przekraczając próg siłowni poczujesz się nieswojo i ogarnie cię strach – w końcu nigdy nie ćwiczyłeś. Jeżeli tak się zdarzy, nie zniechęcaj się. Weź pod uwagę, że do tej pory ćwiczyłeś w domowym zaciszu lub nie ćwiczyłeś wcale, więc masz prawo czuć zakłopotanie, ale jest to normalny objaw, który za chwilę minie.

2. Daj sobie czas

Zanim nauczysz się obsługi maszyn, oswoisz z nowym miejscem i poczujesz się w nim swobodnie musi minąć trochę czasu. Każda rzecz i czynność, którą wykonujesz po raz pierwszy może sprawiać ci trudność, ale z każdym kolejnym dniem będzie ci znacznie łatwiej.

3. Otwórz się na ludzi

Nowe miejsce to nowi ludzie. Jeżeli jesteś wstydliwym typem samotnika – musisz się przełamać. Nikt nie będzie wytykał cię palcami, ale z pewnością zostaniesz zauważony. Pokonaj strach i uśmiechnij się. Osoby, które cię otaczają też kiedyś zaczynały, w dodatku mają taką samą pasję i podobne cele jak ty, dlatego nie masz się czego obawiać.

4. Zachowaj spokój

Nie denerwuj się, kiedy coś ci nie wyjdzie. Jesteś początkujący i pamiętaj, że dopiero się uczysz! Zanim dojdziesz do pewnego poziomu zaawansowania będziesz popełniać błędy, które w późniejszym okresie uczynią cię bardziej świadomym.

5. Nie trać zapału

Jeżeli myślisz, że po dwóch wizytach w siłowni nagle schudniesz, a twoja sylwetka będzie perfekcyjna, muszę sprowadzić cię na ziemię. Tak jak w dwa dni znacząco nie przytyjesz, tak w dwa dni nie schudniesz. Zgrabna sylwetka to systematyka i upór w dążeniu do celu. Nie trać motywacji i małymi krokami dąż do wyznaczonego przez siebie celu – w końcu go osiągniesz.

6. Nie bój się prosić o pomoc

Kiedy czujesz, że sobie nie radzisz poproś o pomoc. Nie ma nic gorszego jak nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń i działanie na własną szkodę poprzez narażanie się na kontuzję. Zapytaj o wskazówki kogoś bardziej doświadczonego i zawsze na pierwszym miejscu stawiaj swoje zdrowie.

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes