Przejdź do treści
Lifestyle

Nowy lepszy 2016 !

Nowy lepszy 2016  !

Wkroczyliśmy w rok 2016 ! Za nami 2015 pełen radości,uśmiechu, szczęśliwych chwil. Pełen cudownych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Z pewnością poznaliśmy kilku wspaniałych ludzi, być może odważyliśmy się na coś, czego wcześniej się obawialiśmy, doświadczyliśmy czegoś niezwykłego co niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jednak doświadczyliśmy też smutku, nie raz ocieraliśmy łzy, kłóciliśmy się często bez konkretnego powodu lub mieliśmy problemy na tyle duże, że nie potrafiliśmy sobie z nimi poradzić. Coś nam się nie udało, z czegoś nie byliśmy zadowoleni, na coś zabrakło nam odwagi. Kogoś skrzywdziliśmy, coś zaniedbaliśmy na coś zabrakło nam czasu.

2016 – najlepsza okazja do tego, aby zmienić w swoim życiu coś z czego nie jesteśmy zadowoleni. Aby dokonać tego, czego zawsze się obawialiśmy, by zrealizować plany, które już od dawna stanowią nasz cel, by niefart zamienić na szczęście i zakończyć złą passę, jeżeli nam towarzyszyła.

Może zdarzyć się tak, że nie chcemy niczego zmieniać, że kochamy swoje życie takim jakie jest i nie potrzebujemy niczego przewartościowywać. Gdybyśmy jednak usilnie próbowali wyszukać czegoś, nad czym chcielibyśmy popracować, możemy skorzystać z małej podpowiedzi poniżej.

 1. Zacznę zdrowo się odżywiać.
 2. Będę bardziej aktywny/a.
 3. Będę częściej się uśmiechać.
 4. Przestanę palić papierosy
 5. Ograniczę alkohol
 6. Zacznę poświęcać więcej czasu swoim bliskim
 7. Znajdę większą chwilę, aby zadbać o siebie
 8. Przestanę się garbić
 9. Będę pić więcej wody
 10. Nie będę zapominać o śniadaniu
 11. Zacznę chodzić na spacery
 12. Będę mniej samolubny
 13. Zacznę być milszy/a dla innych
 14. Będę dbać o własne zdrowie
 15. Zacznę doceniać samego siebie
 16. Będę oszczędzać pieniądze
 17. Będę pielęgnować życie towarzyskie
 18. Będę sprzątać i gasić po sobie światło
 19. Zacznę zmywać naczynia na bieżąco
 20. Będę dbał o tych, których kocham.
 21. Lista jest nieskończona. Może opierać się na dużych celach lub malutkich czynnościach, ponieważ zarówno jedne jak i drugie mogą świadczyć o zmianie.

Nie bójmy się nowości, starajmy się urozmaicać swoje życie i nie trwajmy w monotonii. Często to my sami stwarzamy sobie problemy nieodpowiednim podejściem do życia i do samego siebie.

Otwórzmy się na innych, otwórzmy się na świat – dokonujmy rzeczy niemożliwych i sprawmy by rok 2016 był jeszcze lepszy od poprzedniego.