Przejdź do treści
Lifestyle

“Nigdy nie zapomnę tych chwil”

Złoty medal w kategorii Women’s Bikini fitness powyżej 172 cm i w kategorii ogólnej. Spodziewałaś się ukończenia Mistrzostw Europy na podwójnym podium?

Jestem ambitnym sportowcem i oczywiście chciałabym wygrywać każde zawody. Gdy jestem na scenie staram się pokazać najlepszą formę. Ale zawody w kategorii Bikini Fitness bywają nieprzewidywalne. Czasami nawet współzawodniczki nie są pewne tego, na co akurat zwrócą uwagę sędziowie. Każdy kraj ma swoje preferencje. Próbowałam przygotować się analizując formę byłych mistrzów oraz zwycięzców innych ważnych zawodów

Mówiąc szczerze, marzyłam o zdobyciu medalu w mojej kategorii. Znałam moje największe rywalki, ale nigdy nie wiadomo niczego na sto procent. W każdej chwili może pojawić się nowy i utalentowany sportowiec. Kiedy na końcu listy podczas ceremonii wręczania tytułów usłyszałam swoje nazwisko, nie potrafiłam opanować emocji i zaczęłam płakać ze szczęścia. Poruszyło mnie także gdy usłyszałam rosyjski hymn narodowy. Stałam tam i myślałam o tym jak długą drogę przeszłam by móc się tam znaleźć.

Potem nastąpiły porównania do nagród w kategorii ogólnej. Wyszłam na scenę bez emocji, z poczuciem zadowolenia. A potem po prostu czekałam za kulisami, przyglądając się swojemu złotemu medalowi, nawet nie spodziewając się kolejnego. Potem usłyszałam „Rosja”, poczułam uderzające emocje i zdałam sobie sprawę, że właśnie otrzymałam najwyższy tytuł Mistrzyni Europy. Mój hymn został odegrany ponownie. Nigdy nie zapomnę tych chwil. Lata treningów, diet, przebiegniętych kilometrów z zegarkiem w ręku. …. to wszystko przyniosło efekt.

Jak myślisz, które z czynników okazały się kluczowe, pomogły Ci zdeklasować konkurencję i wygrać?

Nie powiedziałabym, że jakaś część mojego ciała może posłużyć za najlepszy przykład. Prawdę mówiąc, posiadam kilka słabszych mięśni, które staram się naprawdę mocno wypracowywać. Uważam kształt i formę za doskonałość całego ciała, a najważniejsze dla mnie jest ciągłe udoskonalanie harmonii i proporcji mojej figury. Tak więc to sędziowie mogliby odpowiedzieć na tego typu pytanie. Cieszę się, że tym razem ich wymagania dotyczące figury pokryły się z moimi.

Która część przygotowań była dla Ciebie najcięższa?

Przygotowania to nie łatwa rzecz. Nie mogę wyróżnić żadnej poszczególnej części tego procesu jako najtrudniejszego. Im bliżej do zawodów, tym bardziej zwracam uwagę na dietę, odpoczynek i intensywność treningu. Dwa tygodnie poprzedzające zawody staram się robić wszystko „książkowo”. Trening, dieta, witaminy i przyjmowanie innych suplementów są niezmiernie ważne jeśli chcesz wyglądać i czuć się doskonale pomiędzy ciężkimi treningami idących w parze z surową dietą.

Z jakich produktów BioTechUSA korzystałaś w czasie przygotowań?

Jestem przeczulona na punkcie cukru, więc wybieram produkty zawierające jego minimalną ilość lub takie, które nie zawierają go wcale. Po treningu biorę Iso Whey ZERO z 100% L-Glutamine. Przed treningami siłowymi i kardio biorę Amino Essentials, karnitynę i jedną porcję ThermoDrine Pack. Podczas treningu wypijam Protein Fuel zmieszany z wodą. Wraz z jedzeniem zazwyczaj używam z AminoFuel, a w ciągu dnia Daily Pack, H20 Q10, Arthro Guard Pack oraz Hyaluronic&Collagen.

W Santa Susanna na czas zawodów wszystko skupia się wokół przemysłu fitness i kulturystyki. Jaka tam była atmosfera? Jak się czułaś podczas tych 4 dni?

Uwielbiam atmosferę zawodów! Wyobrażam to sobie jako rodzaj równoległej rzeczywistości. Nadmorskie miasteczko, gdzie wokół widać doskonałe ciała, w siłowni, na plaży, prawie wszędzie. Stu pięćdziesięciu opalonych sportowców w doskonałej formie, przepiękne! To estetyczna przyjemność.

Jak dużo czasu potrzebujesz na odpoczynek po zawodach? Jakie są twoje dalsze plany?

Teraz właściwie nie mam czasu na odpoczynek. Pozwoliłam sobie oczywiście na odrobinę niezdrowego jedzenia jeszcze tego samego dnia, ale nie chcę zbyt dużą ilością takiego jedzenia wprowadzać moje ciało w stan „szoku”. Zawody Olimpia zaczynają się 12 czerwca i chciałabym pokazać się w jeszcze lepszej formie niż w Santa Susanna, ponieważ ani ja, ani mój trener nie byliśmy w 100% zadowoleni. W tym roku chciałabym wziąć jeszcze udział w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach od 13 do 16 listopada, ale poza tymi dwoma wydarzeniami na pewno jeszcze wezmę udział w kilku międzynarodowych konkursach.