Przejdź do treści
Lifestyle

Niezbędnik siłkowy, czyli co zabrać ze sobą na trening w siłowni.

1. Wygodne sportowe obuwie

Aby trening był bezpieczny i efektywny należy zadbać o właściwe obuwie. Powinny to być wygodne, dopasowane buty sportowe o odpowiednio grubej i wyprofilowanej podeszwie antypoślizgowej. Klapki, trampki lub co gorsza balerinki na pewno się nie sprawdzą, mogą wręcz zaszkodzić, ponieważ nie gwarantują ani bezpieczeństwa, ani wygody.

2. Ręcznik

Warto zabrać go ze sobą ze względu na zachowanie maksymalnej higieny. W niektórych siłowniach jego posiadanie jest wręcz obowiązkowe. Rozkładamy go na maszynach przed przystąpieniem do treningu.

3. Woda

Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu podczas ćwiczeń fizycznych jest niezbędny. Udowodniono, że godzinny wysiłek fizyczny jest równoznaczny z utratą około 1-1,5 litra potu, a znaczna utrata wody w wyniku pocenia się podczas wysiłku fizycznego może prowadzić do odwodnienia. Dlatego bez butelki wody nawet nie wybieraj się na trening.

4. Rękawiczki

Jeżeli bierzesz pod uwagę trening siłowy, dobrze sprawdzą się rękawiczki sportowe. Zapobiegną ślizganiu się twoich dłoni, zabezpieczą przed uszkodzeniami oraz zmniejszą ryzyko kontuzji.

5. Strój sportowy

Dobierając strój na siłownię zwróć uwagę przede wszystkim na to, aby był wygodny i nie krępował twoich ruchów. Każda odzież, która będzie za mała, za duża lub uciskająca, będzie w znaczącym stopniu zmniejszać twój komfort treningu, i wpływać negatywnie na jego efektywność. Dobrze sprawdzą się termoaktywne topy lub lekkie bawełniane koszulki odprowadzające wilgoć.

6. Akcesoria kąpielowe

Dobrze wykonany trening jest równoznaczny z tym, że mocno się spocisz. Po zakończeniu go, dobrze jest wejść pod prysznic, ochłonąć i z uśmiechem na twarzy udać się do dalszych obowiązków, bez konieczności wracania do domu po to tylko, żeby się wykąpać.

7. Posiłek

Jeżeli wiesz, że po zakończonym treningu nie będziesz miał możliwości wrócić do domu, zabierz ze sobą wcześniej przygotowany posiłek. Szkoda by trening poszedł na marne z powodu przypadkowo zjedzonego fast-fooda.

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes