Przejdź do treści
Lifestyle

Nadchodzi sezon plażowy – jak szybko schudnąć?

Nadchodzi sezon plażowy - jak szybko schudnąć?

Najpierw ogarnia Cię niezadowolenie z powodu własnego wyglądu. Musisz coś z tym zrobić
i zastanawiasz się pewnie jak szybko i skutecznie schudnąć. Najlepiej ekspresowo, przecież już za chwilę sezon wakacyjny, a może wesele lub każda inna okazja, kiedy można pochwalić się fajną sylwetką i po prostu dobrze czuć się w swoim ciele. Niestety zapominamy, że właściwa dieta jest bardzo ważna. Odpowiedni dobór składników pożywienia decydują o naszej kondycji i długości życia. Prawidłowe odżywianie połączone wraz z aktywnością fizyczną pozwalają zapobiec otyłości, miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy, schorzeń kręgosłupa, z powodu swej masowości nazywanych chorobami cywilizacyjnymi. Jednak nawet Najskuteczniejsze odchudzanie nie przyniesie upragnionych efektów, jeżeli nie zmienimy nawyków żywieniowych.

Fakty na temat diet obiecujących szybką i łatwą utratę wagi

Większość osób, która decyduje się na utratę wagi i szybkie efekty „buszuje w Internecie” poszukując informacji czy też podpowiedzi dotyczących szybkiego zrzuceniu kilogramów. I to właśnie zazwyczaj
z sieci bierzemy przykłady stosując diety owocowe, warzywne do tych bardziej popularnych takich jak Dukana czy też Atkinsa. Musimy pamiętać, iż odchudzanie na podstawie diety pełnej wyrzeczeń
i głodzenia nigdy nie przyniesie długotrwałych efektów. Niemniej jednak większość z nas nabiera się na zadziwiające „efekty”. Poważne obniżenie kalorii może prowadzić do utraty wagi, ale utrata masy ciała obejmuje cenne mięśnie i obniża metabolizm. Drastyczne ograniczenie kalorii powoduje także przesunięcie w kierunku wyższego procentu tkanki tłuszczowej, co zwiększa ryzyko zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2 .

Według ekspertów utrata 0,45–0,9 kg na tydzień jest zdrowa i bezpieczna. Utrata większej ilości jest uważana za zbyt szybką i może narazić Cię na wiele problemów zdrowotnych, w tym utratę mięśni, niedobory żywieniowe i spadek metabolizmu.

O ile nie jest to nadzorowane przez lekarza, nie ograniczaj kalorii poniżej 1200 dziennie.
W przeciwnym razie możesz mieć trudności z uzyskaniem wystarczającej ilości składników odżywczych, aby zasilić swoje działania i zaspokoić głód. Pamiętaj, że gdy szybko schudniesz, może być ryzyko, że ponownie przytyjesz – z większą ilością tłuszczu i mniejszą ilością mięśni – zwłaszcza jeśli masz ponad 50 lat. A co z tabletkami hamującymi apetyt? Suplementy diety zmniejszające apetyt głównie zawierają błonnik, który wchłania wodę w żołądku i pęcznieje opuszczając ciało bez wchłaniania. W rezultacie zaczynasz czuć się wzdęty i nie jesz już więcej jedzenia. Istnieją pewne produkty mające na celu normalizację apetytu poprzez optymalizację poziomu cukru we krwi. Skoro wydaje się, że jest to bardzo proste rozwiązanie wszelkich problemów związanych z utratą masy ciała i problem apetytu można tak łatwo rozwiązać, dlaczego nadal są ludzie z nadwagą? Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, nie stanie się tak z powodu tabletek, ale z powodu twojej wytrwałości, woli i odpowiedniej równowagi energii.

Jak uzyskać najlepszą formę w ciągu 2 tygodni

Jak uzyskać najlepszą formę w ciągu 2 tygodni

W odchudzaniu człowieka także występuje proces utleniania i wydzielania ciepła, lecz z racji mniejszych dawek pokarmu, tempo utleniania jest mniejsze w porównaniu z nawykami pro-otyłościowymi. Im bardziej intensywny jest wysiłek fizyczny, a mięśnie w naszym organizmie wykonają cięższą pracę , tym organizm zużywa więcej energii, a jego ciało w tym czasie wydziela więcej ciepła. Więc rozsądne będzie zbilansowanie liczby kalorii z tym, które zużywa się podczas określonej pracy czy wysiłku fizycznego. Odkładanie się tkanki tłuszczowej uzależnione jest właśnie od tego bilansu. Co do diet odchudzających wiele badań wskazuje na bardzo niską ich efektywność w eliminowaniu nadmiaru tłuszczu. Powodują znaczne obniżenie tempa przemiany materii, które zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne organizmu oraz powoduję utratę białka mięśniowego na skutek procesu glukoneogenezy. Około 30 % masy ciała , której tracimy podczas diety niskokalorycznej stanowią białka mięśniowe. Może to martwić, ponieważ stawia to nasz organizm w takiej sytuacji gdzie wzrost tkanki mięśniowej w stosunku do tkanki tłuszczowej obniża się, a więc człowiek staje się bardziej otyły. I to właśnie w tym momencie organizm zużywa znacznie mniej kalorii, gdyż spadek masy tkanki mięśniowej pociąga za sobą obniżenie tempa metabolizmu.

1. Plan diety: bądź surowy, ale racjonalny!

Chociaż powolna utrata masy ciała może nie wydawać się atrakcyjna, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby bezpiecznie przyspieszyć proces. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci schudnąć w zdrowym tempie.

Jedz więcej białka: wysokobiałkowa dieta może pomóc zwiększyć swój metabolizm, utrzymać się pełniejsze na dłużej i zachować masę mięśniową

Ogranicz cukier i skrobie: badania wykazują, że osoby stosujące dietę niskowęglowodanową tracą na wadze. Ograniczenie cukru i skrobi pomaga zmniejszyć spożycie węglowodanów

Jedz powoli: Dokładne przeżuwanie jedzenia może pomóc Ci dłużej jeść i jeść mniej

Pij zieloną herbatę: Badania wykazały, że picie zielonej herbaty może zwiększyć metabolizm o 4–5%
i może zwiększyć spalanie tłuszczu nawet o 17

Zyskaj dużo odpoczynku: brak snu może podnieść poziom greliny, hormonu głodu i obniżyć poziom leptyny, hormonu pełni. Oznacza to, że słaby sen może spowodować, że będziesz głodny, co utrudni utratę wagi

Jedz błonnik rozpuszczalny: badania pokazują, że błonnik rozpuszczalny może pomóc w spalaniu tłuszczu, zwłaszcza tłuszczu z brzucha

2. Ćwiczenie: minimum 30 minut każdego dnia!

Według specjalistów, półgodzinny pułap pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi oraz obniżeniu ryzyka zachorowań na osteoporozę, cukrzycę, nadciśnienie i choroby serca. 30-minutowy trening to minimum Tak naprawdę czas, jaki powinniśmy poświęcić na ćwiczenia. Trzeba uświadomić sobie, że konieczność 30-minutowych ćwiczeń dotyczy wszystkich dorosłych, a nie tylko tych, którzy się odchudzają. Spróbuj treningu oporowego: trening oporowy lub podnoszenie ciężarów może pomóc w walce z utratą mięśni i spadkiem metabolizmu, który może się zdarzyć w przypadku utraty wagi.

Witaminy: Uzupełnij dietę!

3. Witaminy: Uzupełnij dietę!

Szybszy metabolizm spala kalorie szybciej niż wolniejszy, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że dana osoba przytyje. Metabolizm człowieka naturalnie zwalnia z wiekiem. Niektóre witaminy i minerały mogą pomóc utrzymać efektywny metabolizm. Podczas gdy suplementy mogą pomóc, całe jedzenie jest najlepszym źródłem witamin i minerałów. Pięć najlepszych witamin i minerałów do utrzymywania i zwiększania funkcji organizmu, w tym metabolizmu i wspierania dobrej kontroli masy ciała, są następujące: Witaminy z grupy B, Magnez, witamina D, wapń, żelazo.

4. Suplementy: klucz do sukcesu

  • Iso Whey Zero: Jeśli chcesz schudnąć, dobrze jest też przemyśleć swoją dietę i zwiększyć zawartość białka, ponieważ pomaga utrzymać tkankę mięśniową w diecie niskokalorycznej, utrzymując w ten sposób wysokie spożycie energii pomagasz swojemu ciału obniżyć zapasy tłuszczu.

    4344545378347

  • L-karnityna + chrom: L-karnityna sama w sobie nie spala nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przyspiesza jej proces. Działanie jej jest bardzo ważne dla ludzkiego organizmu, a jej niedobór może wiązać się z osłabieniem sprawności fizycznej oraz intelektualnej i ciągłego uczucia zmęczenia.

  • BCAA + zero glutaminy: BCAA są to aminokwasy o budowie rozgałęzionej. Których nasz organizm nie jest w stanie samoczynnie syntezować, dlatego też muszą być dostarczane z zewnątrz. U osób trenujących szczególnego znaczenia nabierają strukturalne oraz funkcjonalne aspekty białka.

  • HCA: oddziałuje na białko – perilipinę (otaczającą komórki tłuszczowe), doprowadzając do jego rozpadu. Perilipina pełni istotną funkcję – warunkuje rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie i jednocześnie działa jak „kołderka ochronna”, utrudniając lipolizę (rozkład tkanki tłuszczowej). Z tego powodu trudniej jest nam zrzucić zbędne kilogramy. HCA może być więc sprzymierzeńcem w walce z nadwagą.

  • Desert: dla bardziej oddanych mięśni – aby uniknąć zatrzymywania wody. Zawarty w produkcie magnez przyczynia się do utrzymania równowagi elektrolitowej i bierze udział w prawidłowym metabolizmie wytwarzania energii oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni

  • i podtrzymanie normalnej funkcji psychologicznej organizmu.

 

Chociaż powolna utrata masy ciała może nie wydawać się tak atrakcyjna jak szybka utrata masy ciała, istnieje wiele sposobów na bezpieczne przyspieszenie odchudzania. Na przykład możesz zwiększyć spożycie białka, ograniczyć cukier i skrobie oraz pić więcej zielonej herbaty. Powolna zmiana zachowań związanych z jedzeniem i ćwiczeniami pomoże ci schudnąć oraz utrzymać ją na dłuższą metę.

Aleksandra Forysiak