Przejdź do treści
Lifestyle

Kiedy wskazane jest stosowanie kreatyny?

Jeśli istnieje określony czas, w którym należy zastosować kreatynę, prawdopodobnie najlepiej będzie to zrobić po treningu, ponieważ wtedy najważniejsze jest szybkie i efektywne uzupełnienie energii.

Jeśli stosujesz kreatynę w porcjach, powinieneś wziąć jedną porcję przed i po treningu. W okresie ładowania lub kiedy bierzesz kreatynę w 4 porcjach, wtedy poza czasem przed i po treningu, należy wziąć dwie porcje wraz z dwoma posiłkami.

Z czym należy łączyć kreatynę?

Kreatynę najlepiej połączyć z węglowodanami, które znajdują się już na przykład Crea Trans. Jeśli jednak wybierzesz kreatynę bez węglowodanów, w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów należy ją uzupełnić Carboxem. Nie należy jednak tego robić w czasie diety. Wtedy najlepiej wybierać produkty bez cukru, takie jak Crea Flash, która zwiera inną formę kompleksu energetyzującego.

Łączenie kreatyny z takimi energetykami jak SuperNova wyraźnie polepszy twój trening. Przy ustalaniu dawek kreatyny już zawierającej kofeinę, zwróć uwagę na to, by nie przekraczać odpowiedniej ilości argininy i kofeiny.

Skoro już trenujesz mięśnie z kreatyną, dla lepszej regeneracji, na zakończenie treningu, nie zapomnij o szejku proteinowym. W celu uniknięcia nadmiaru smaków, wybierz kreatynę w kapsułkach.

Przy jakich dyscyplinach sportowych najlepiej stosować kreatynę?

Badania wskazują, że suplementacja kreatyną zwiększa wydajność przy uprawianiu sportu, który wymaga wykonywania powtarzających się ruchów oraz aktywności o wysokiej intensywności. Dlatego też działa ona doskonale na sprinterów, skoczków wzwyż, skoczków w dal, pływaków, ciężarowców oraz kulturystów. Dobrze jest wykorzystywać ją także w innych sportach, w których podobne czynności są wykonywane w czasie treningu i przygotowań, jak na przykład wśród triathlonistów, biegaczy, kolarzy, osób w sportach drużynowych wykonujących sprinty i treningi interwałowe.

Czy z kreatyny może korzystać osoba nieuprawiająca sportu?

Tak, i jest to zalecane z kilku powodów, nawet w połączeniu z innymi aktywnymi składnikami. Badania wykazały, że konsumpcja kreatyny stymuluje mózg i opóźnia objawy zmęczenia psychicznego. Można ją także łączyć z miłorzębem lub innymi suplementami zawierającymi argininę, która także zwiększa działanie kreatyny. W czasie badań młodzi ludzie stosowali kreatynę w dawkach od 5 do 20 g przez 5 do 15 dni.

Inne badania nad kreatyną dotyczyły osób cierpiących z powodu depresji lub cukrzycy, a wyniki tych badań są bardzo objecujące.

Badając efekty stosowania kreatyny przez kobiety w okresie menopauzy, ustalono, że wśród kobiet uprawiających spory siłowe i jednocześnie stosujących kreatynę, gęstość ich kości była w nacznym stopniu większa niż u kobiet, które kreatyny nie stosowały.

BioTechUSA