Przejdź do treści
Lifestyle

Jak CLA wspomaga odchudzanie?

CLA lub też sprzężony kwas linolowy, jest kwasem tłuszczowym, naturalnie występującym w mięsie oraz produktach mlecznych. Należy on grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych typu Omega 6.

CLA zapobiega gromadzeniu się i utrzymaniu tłuszczu, przyspiesza przemianę materii, co polepsza dalszą przemianę tłuszczów.

Dlaczego CLA jest korzystny dla diety?

Posiada znaczący wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, i sprzyja zwiększaniu i utrzymaniu masy mięśniowej. Zapotrzebowanie na kalorie przez masę mięśniową pozostaje na takim samym poziomie, ale zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i masy ciała. CLA jest doskonałym przeciwutleniaczem, ma działanie przeciwnowotworowe, antykataboliczne i wzmacnia system odpornościowy. Niedobór CLA może prowadzić do otyłości. Sam CLA nie jest złotym środkiem, ale dodatkowo wspomaga dietę, a sama dieta, właściwie dobrana, spotęguje jego działanie. Jeśli potrzebujesz pomocy przy dobraniu odpowiedniej diety, prosimy o kontakt z naszymi ekspertami!

Jak wynika z badań, CLA nie powinien być stosować przed snem, ponieważ może spowodować jego zaburzenia.

Jaką ilość CLA należy stosować?

Minimalna dzienna dawka to 1500-3000 mg, ale można ją zwiększyć nawet do 5000 mg i przyjąć w 3 porcjach podczas posiłków. Środek nie tylko wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, ale również wspomaga utrzymanie masy mięśniowej.

Więcej informacji o CLA można znaleźć tutaj