Przejdź do treści
Lifestyle

Green Fitness: 5 alternatywnych sposobów na wykorzystanie pojemników na białko!

Green Fitness: 5 alternatywnych sposobów na wykorzystanie pojemników na białko!

Zależy nam na tym, aby nie tylko pomóc Tobie osiągnąć najlepszą wersję siebie, ale także pomóc  w odpowiedzialnym wyborze związanym ze środowiskiem, w którym żyjesz. Dlatego w BioTechUSA od 2019 roku wprowadziliśmy program „Less Plastic, More Care ”,którego celem jest zmniejszenie ilości plastiku wyrzucanego ze wszystkich pojemników suplementów fitness, które są używane w branży.

Oprócz świadomego odżywiania oferujemy również alternatywę dla świadomych zakupów!

Zaczęliśmy od małych działań na rzecz ochrony środowiska, takich jak zmiana definicji naszych opakowań dla naszych najpopularniejszych produktów (Iso Whey Zero, Vegan Protein) i zachęcanie Ciebie do recyklingu starych pojemników w coś, co może być przydatne w domu. W tym artykule przedstawiamy 5 pomysłów na ponowne wykorzystanie starych pojemników z białkami zamiast  wyrzucania ich do smieci.

1. Przechowuj produkty suszone / karmę dla zwierząt

Te pojemniki są przeznaczone do przechowywania.Dlaczego pozbywać się ich zaraz po pierwszym użyciu zamiast używać ich do przechowywania innych rzeczy? Kupowanie produktów luzem nie jest rzadkością w branży fitness.W przypdku regularnych diet  gdzie te same produkty spozywcze powtarzaja sie codziennie istnieje mozliwosc do ich przechowywania w tych wlasnie pojemnikach  przez miesiące,np.: ryż, makaron, soczewica, fasola, owies, migdały, orzechy i wiele innych ! Możesz zrobić po jednym dla każdego z nich, a nawet dla swojego zwierzaka! Kupowanie tych produktów luzem również pomoże Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy!

Kroki:

 1. Usuń etykietę i wyczyść pozostały klej alkoholem i czystym starym ręcznikiem.

 2. Umyj dokładnie pojemnik na białko oraz jego miarkę / łyżkę i pozostaw do wyschnięcia.

 3. Użyj wodoodpornych markerów naklejek do etykietowania.

 4. Dodaj jedzenie z dużego worka i umieść miarkę / łyżkę na wierzchu, możesz jej użyć do wyjęcia jedzenia, tak jak zrobiłeś to z białkiem.

 5. Resztę dużego worka umieść w  spiżarni.

 6. Uzupełnij jedzenie, gdy się skończy i kontynuuj ponowne używanie tego słoika z białkiem tyle razy, ile chcesz, zapewniając temu plastikowi długą żywotność!

 Przechowuj produkty suszone / karmę dla zwierząt

2. Przechowuj zabawki dziecięce / inne gadżety

Mamy i tatusiowie to zrozumieją: małe figurki, klocki Lego, samochody, ubrania Barbie… wszystko jest wszędzie! Nierzadko zdarza się, że rodzice nie otrzymują pojemników do przechowywania zabawek swoich dzieci. Można to łatwo rozwiązać, ponownie używając pojemników do bialek. Mozesz je równiez wykorzystac do przechowywania przyborów szkolnych twojego dziecka lub materialów I artykulów potrzebnych dla Twojego hobby np.produkty rzemieslnicze I artystayczne..

Zrób projekt z wtórtego wykorzystania pojemników  I zaangazuj w niego swoja  rodzinę i dzieci!

Kroki:

 1. Usuń etykietę i wyczyść pozostały klej alkoholem i czystym starym ręcznikiem.

 2. Umyj pojemnik na białko i pozostaw do wyschnięcia.

 3. Zdobądź wszystkie materiały związane ze sztuką i rękodziełem

 4. Usiądź z dziećmi i udekoruj nimi pojemniki.

 5. Bądź tak kreatywny, jak chcesz! Możesz malować słoiki, używać naklejek, markerów, brokatu i wszystkiego, co chcesz.

Przechowuj zabawki dziecięce / inne gadżety

3. Przechowuj torby plastikowe

Aż trudno uwierzyć, że ludzie wydają pieniądze, kupując coś do przechowywania plastikowych toreb… ale tak jest! Chociaż wspieramy wielokrotne używanie plastikowych torebek, nie musisz wydawać na to pieniędzy, możesz łatwo zamienić pojemnik na białko w poręczny i wygodny pojemnik na torebkę plastikową.

Kroki:

 1. Umyj pojemnik na białko i pozostaw do wyschnięcia

 2. Za pomocą linijki zaznacz środek

 3. Narysuj okrąg o promieniu 2 lub 3 cm od środka (lub średnicy 5-6 cm) i odetnij go. Tylko upewnij się, że rozmiar jest odpowiedni, aby włożyć tylko palce i łatwo wyjąć z niego plastikową torbę.

 4. Zbierz wszystkie  plastikowe torby i umieść je w środku. Aby pojemnik był lepiej zorganizowany, zalecamy złożenie go w celu łatwiejszego przechowywania.

Wskazówka: Możesz wykonać te same kroki, aby zrobić mały kosz na śmieci, który możesz trzymać na kuchennym blacie, aby wyrzucić wszystkie organiczne pozostałości podczas gotowania. Wystarczy zdjąć pokrywkę, włożyć do środka plastikową torbę, tak aby krawędzie znajdowały się na górze pojemnika i zabezpieczyć, zakładając pokrywę z powrotem. Podczas gotowania możesz łatwo włożyć wszystkie organiczne odpady przez otwór na górze, a następnie zdjąć pokrywkę, zamknąć worek i wynieść na zewnątrz do dużego pojemnika na organiczne śmieci. W ten sposób nigdy nie będziesz mieć dużych śmierdzących pojemników na śmieci w domu.

4. Wykorzystaj jako pojemnik na kwiaty

Czy jest bardziej ekologiczny sposób na ponowne użycie plastikowych pojemników z białkami niż przekształcenie ich w pojemniki na rośliny? To łatwy i szybki pomysł na udekorowanie balkonu lub mieszkania roślinami bez konieczności kupowania dodatkowych doniczek. Możesz nawet rozszerzyć swoją podróż fitness, uprawiając trochę jedzenia w domu! Niektóre rośliny, zioła i przyprawy, które możesz uprawiać na własnym balkonie to: bazylia, oregano, pietruszka, rozmaryn, szczypiorek, tymianek, szałwia, mięta… a jeśli masz dom z ogródkiem, lista się wydłuża.

Kroki:

 1. Usuń etykietę i wyczyść pozostały klej alkoholem i czystym ręcznikiem starynm recznikiem

 2. Dokładnie umyj pojemnik na białko i pozostaw do wyschnięcia.

 3. Wybij kilka otworów na dole, aby zapewnić drenaż

 4. Wytnij górną część pojemnika, aby uzyskać odbiornik przypominający wiadro.

 5. Wypełnij ziemią lub podłożem ogrodniczym

 6. Zasadź nasiona i nie zapomnij ich podlać

Wykorzystaj jako pojemnik na kwiaty

5. Zrób własną świnkę skarbonkę

Ponieważ zaoszczędzisz trochę pieniędzy na kupowaniu żywności luzem, a nawet uprawianiu własnych warzyw i przypraw w domu, dlaczego więc nie przeznaczyć je na nagrody, które możesz sobie przyznać za osiągnięcie swoich celów fitness? A oto pomysl na mala skarbonke “swinke”:

Kroki:

 1. Usuń etykietę i wyczyść pozostały klej alkoholem i czystym starym ręcznikiem .

 2. Dokładnie umyj pojemnik na białko i pozostaw do wyschnięcia.

 3. Nożyczkami wyciąć otwór na monety pośrodku wieczka pojemnika. Najlepiej przykleić pokrywkę do słoika, aby pieniądze nie zostały wyjęte przed czasem.

 4. Udekoruj swoją skarbonkę, jak chcesz. Możesz użyć różowej farby, dodać tekturowe uszy i narysować na nich oczy i ogonek świnki.

 5. Ustaw cel fitness, który chcesz osiągnąć. Na przykład „Jeśli chodzę na siłownię co najmniej 3 razy w tygodniu przez 2 miesiące, wykorzystam te pieniądze na miły obiad z nagrodą” lub „Jeśli osiągnę docelową masę ciała w ciągu 6 miesięcy, te pieniądze będą zarezerwuj mój bilet lotniczy na wakacje na plaży ”. Wtedy po prostu musisz stale oszczędzać, a będziesz mieć dodatkową motywację do osiągania swoich celów. Pamiętaj, że nagradzanie siebie jest równie ważne, jak praca, którą wkładasz w swoją podróż fitness.

Zrób własną świnkę skarbonkę

6. EXTRA wskazówka! Napełnij ponownie białkiem

Zachęcajac Ciebie do ponownego wykorzystania naszych pojemników na białko,pragniemy I my  dolozyc  swoją “cegielke”!

Stworzyliśmy opakowanie uzupełniające, zawierajace  1 Iso Whey Zero 2270g, który jest dostarczany w tradycyjnym plastikowym pojemniku i 2 dodatkowe worki 1816g, które są zieloną alternatywą na bazie papieru w opakowaniu zawierającym 87% mniej plastiku (w porównaniu do pojemników 2270g).  W ten sposób od teraz zawsze możesz otrzymać alternatywę z mniejszą ilością plastiku i uzupełnić pojemnik w domu!

Może się wydawać, że to mały krok, ale na podstawie naszych wyników sprzedaży, jeśli kupisz opakowanie worek, możemy chronić nasze środowisko przed 111 tonami plastiku w ciągu jednego roku. A to dopiero początek – stale poszerzamy asortyment naszych specjalnie pakowanych produktów, a nasze sklepy dostarczają do zakupów torby papierowe.

Dołącz do nas w naszej misji na rzecz bardziej ekologicznej branży fitness! Zobacz inne produkty BioTechUSA w opakowaniach z mniejszą ilością plastiku, dostępne tutaj.