Przejdź do treści
Lifestyle

Częste błędy, które zazwyczaj popełniamy na początku

Wiedza to potęga. Im więcej wiesz na temat zdrowia i bycia fit, tym stajesz się lepsza w kształtowaniu sylwetki! Tak samo odwrotnie: będziesz rozczarowana, jeśli nie będziesz wiedziała, dlaczego robisz to, co robisz i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele.

Wybierz przyjemność, a nie to, co jest wygodne. Nie przechodź na dietę po prostu dlatego, że tak ci się podoba. Ta zasada dotyczy również ćwiczeń. Zastanów się, czego potrzebuje twoje ciało, a następnie mu to daj.

ZA DUŻO CARDIO

Panie zazwyczaj sądzą, że najlepszym sposobem na kształtowanie ciała są treningi cardio i że trening siłowy sprawi, że będą rosły i przybierały na wadze. Cóż, celem jest wyglądać szczupło, zgrabnie i smukło, prawda? Sam trening cardio ci tego nie da! Jeśli chcesz kształtować swoje ciało, powinnaś także ćwiczyć z obciążeniem! Nie musisz całkowicie zapominać o cardio, ale spędzanie całych dni na stepperze nie jest tak bardzo ważne.

EKSTREMALNIE NISKIE SPOŻYCIE KALORII

Niektórzy złe nawyki żywieniowe zamieniają na dietę „zero kalorii”. Nie jedzą niczego przez cały dzień, ponieważ są na diecie. Głodówki są najgorszym rozwiązaniem, jeśli chcesz stracić na wadze. W rezultacie takiej diety organizm zaczyna składować wszystko co dostanie, ty długo tak nie wytrzymasz i wkrótce pochłoniesz całą zawartość lodówki. Nigdy nie schodź poniżej 1200 kcal dziennie, jednak najrozsądniej byłoby przemyślenie całej diety i spożywanie odpowiedniej ilości i jakości składników odżywczych w 5-6 posiłkach dziennie.

TEN SAM PLAN TRENINGOWY PRZEZ LATA

Podczas spotkania z czymś nowym, ludzie mają tendencję do wybierania bezpiecznego wariantu. Rozpoczynasz program, którym sobie nie zaszkodzisz. Problemem jest to, że pozostajesz w miejscu i wykonujesz ten sam program przez lata. Zwróć uwagę, żeby zmieniać plan treningowy co dwa lub trzy miesiące, ale jeśli jesteś na wyższym poziomie, możesz zacząć wykonywać nowe ćwiczenia lub wypróbować nową technikę treningową.

NIE PRACUJESZ WSTARCZAJĄCO CIĘŻKO

Niektóre panie uważają, że biorąc udział w zajęciach aerobiku osiągną to co chcą w ciągu dwóch tygodni, i będą tak szczupłe jak nigdy przedtem. To wielkie nieporozumienie prowadzące do rozczarowania! Twoje mięśnie muszą być stymulowane, jeśli chcesz, żeby się zmieniły. Oznacza to, że musisz trenować z odpowiednią intensywnością. Jeśli się nie zmęczysz i nie spocisz, twój trening nie będzie wiele wart.

NIEREALNE OCZEKIWANIA

Twoje cele zawsze powinny być realne i krótkoterminowe. Marzenie o dalekiej przyszłości nie jest zabronione, ale zawsze należy myśleć o celu, który można osiągnąć w krótszym czasie. Jeśli twoim marzeniem jest wzięcie udziału w zawodach, twój trening nie powinien skupiać się na przygotowaniu cię do zawodów w ciągu trzech miesięcy, ale na tym, żeby w ciągu tego czasu ważyć 10 kg mniej.

Nierealne oczekiwania w łatwy sposób mogą prowadzić do przetrenowania i kontuzji.

UWAŻASZ, ŻE TYLKO TRENING O DUŻEJ INTENSYWNOŚCI POMOŻE CI SPALIĆ TŁUSZCZ

Bez względu na to, jaki rodzaj sportu uprawiasz, do generowania energii zawsze możesz używać tłuszczów, białka lub węglowodanów, jednak znaczenie ma to, w jakich proporcjach je spożywasz Dłuższy okres, zróżnicowane ćwiczenia w rezultacie spowodują zużycie większej ilości tłuszczu. Trening interwałowy spali tę samą ilość kalorii, ale tłuszcz w mniejszym zakresie. Jednocześnie trening interwałowy – jeśli trwa kilka godzin – może prowadzić do zużycia większej ilości energii. Nie powinnaś zapominać o tym, kiedy, co i jak jesz!

JEŚLI WOLISZ PRODUKTY NISKOTŁUSZCZOWE

Nie patrz po prostu na zawartość tłuszczu w posiłku, ponieważ ważne są wszystkie składniki odżywcze! Niektóre potrawy mogą zawierać niewielką ilość tłuszczu, ale za to dwa razy więcej cukru niż jego pełnotłusty odpowiednik. Zawsze zwracaj uwagę na wartości odżywcze! Produkty powinny mieć odpowiednio dużo białka oraz mniej cukru i tłuszczu.

 

UWAŻASZ, ŻE ŻYWNOŚĆ DLA DIABETYKÓW JEST ODPOWIEDNIA PRZY DIECIE ODCHUDZAJĄCEJ.

Produkty dla diabetyków mogą być pomocne, ale nie jeśli są spożywane bez ograniczeń. Ich wartość kaloryczna nie różni się zbytnio od normalnej żywności. Różnią się jedynie zawartością składników odżywczych, którymi są zazwyczaj wolno wchłanialne węglowodany, które są przydatne przy odchudzaniu, ale same w sobie nie wystarczą!

KROPELKA ALKOHOLU NIE ZASZKODZI

Alkohol zawiera najwięcej kalorii i nie zawiera żadnych pożytecznych składników odżywczych. Jeśli ważna jest dla ciebie utrata kilogramów, cały tydzień trzymania diety możesz zniszczyć jednym wieczornym wyjściem!

Poznaj naszą nową rodzinę produktów i wybierz swoje ulubione: BioTechUSA For Her


BioTechUSA