Przejdź do treści
Lifestyle

Coraz bliżej święta !

Jeszcze całkiem niedawno spacerowaliśmy po plaży w strojach kąpielowych, a dziś zakładamy czapki i rękawiczki. Czas mija nieubłaganie. Do Świąt Bożego Narodzenia zostały zaledwie 2 tygodnie, a w natłoku obowiązków i codziennym pędzie, pod choinkę często wędrują prezenty kupowane w ostatniej chwili i bez większego przemyślenia.

Na pewno macie w swoim otoczeniu osoby aktywne, preferujące zdrowy styl życia i uprawiające różnego rodzaju sporty. Pewnie sami takimi jesteście i z doświadczenia wiecie, że prezenty praktyczne, związane z Waszą pasją, cieszą najbardziej.

Pudełeczko czekoladek kupowane na szybko i w ostatniej chwili z pewnością się nie sprawdzi i najprawdopodobniej finalnie wyląduje u kogoś innego. Dlatego dziś ułatwiam Wam sprawę i przedstawiam kilka propozycji sportowych prezentów dla Waszych bliskich.

1. Strój sportowy

Osoby aktywne na co dzień nigdy nie narzekają na nadmiar sportowych ciuchów. Nowy top, inny kolor legginsów, kolejna para butów – to absolutnie trafione prezenty pod warunkiem, że upewnimy się jaki rozmiar będzie odpowiedni.

2. Karnet na siłownię

Opcja numer 2 to strzał w dziesiątkę nie tylko dla osób aktywnych na co dzień, ale również dla tych, którzy potrzebują dodatkowego bodźca, aby przekroczyć próg siłowni oraz wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu sami tego karnetu nie kupią, lecz mają świadomość i potrzebę ruchu, a przede wszystkim dla tych, których noworocznym postanowieniem jest utrata dodatkowych kilogramów.

3. Blender

Absolutny „must have” każdej aktywnej osoby. Aktywność = świadomość, Śwadomość = zdrowy styl życia, Zdrowy styl życia = prawidłowe odżywianie.

Nie każdy może pozwolić sobie na jakościowo dobry sprzęt tego typu, więc jeżeli na prezent chcesz przeznaczyć większa kwotę – blender będzie rozwiązaniem idealnym. Potrafi w krótkim czasie pomóc nam wyczarować pyszne i zdrowe posiłki, które w codziennej diecie powinny być priorytetem.

4. Lunch Box termiczny

Bardzo fajna opcja dla osób, które często jadają poza domem. Zwykłe, plastikowe pojemniki są dobrym wyborem, kiedy mamy możliwość podgrzania ich przed momentem spożycia. Jeżeli tego komfortu nie mamy, świetnie sprawdzą się lunch boxy termiczne, które utrzymują temperaturę posiłku przez kilka godzin. Dzięki nim przygotowany posiłek jest zawsze świeży, ciepły i smaczny.

5. Akcesoria kuchenne

Niezastąpiony prezent dla osób, które lubią eksperymentować w kuchni. Rozmaite kolory i tekstury ogromnie zachęcają do gotowania, a same przedmioty są bardzo praktyczne.

6. Akcesoria sportowe

W tym wypadku możliwości są niemal nieograniczone. W zależności od  możliwości finansowych możemy skomponować bardzo ciekawy zestaw. Biorąc pod uwagę preferencje i rodzaj aktywności danej osoby mogą to być: rękawiczki sportowe, pulsomierz, nakolanniki, nałokietniki, opaska sportowa, skakanka, krokomierz, kask, piłka, słuchawki bezprzewodowe, bidon czy torba sportowa…. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

7. Akcesoria fitness

Kiedy mamy do czynienia z osobą, która nie ma czasu, aby chodzić na siłownię czy zajęcia fitness, a bardzo chciałaby zmienić swój styl życia na bardziej aktywny, dobrym pomysłem będą akcesoria fitness, które zawsze sprawdza się warunkach domowych. W tym przypadku pole manewru również jest bardzo szerokie. W zależności od wolnej przestrzeni jaką dysponuje w domu osoba, której chcesz podarować prezent, dobrze sprawdzą się: mata do ćwiczeń, hantelki, expandery, piłka do ćwiczeń, bosu, kettlebells, wałek, super slider czy obciążniki na rzepy.

8. Inne

Jeżeli prezent ma być symboliczny do wyboru mamy całą masę produktów, które z pewnością się sprawdzą i wywołają mnóstwo radości: książki o tematyce dietetycznej, zdrowe przekąski (orzechy, bakalie, owoce, zamienniki niezdrowych produktów), fit kalendarz, kosmetyki płyta z programem ćwiczeniowym… wszystko to, co według Was ucieszy bliską Wam osobę i wywoła na jej twarzy uśmiech.

Pamiętajcie – liczy się gest 🙂

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes