Przejdź do treści
Lifestyle

Co trzeba zrobić, by zachować 6-pak?

Nie raz widziałeś zdjęcia transformacji pojawiające się cały czas w Internecie. Tak większość osób wygląda przez mniej więcej tydzień. Bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś pozostawał w takiej formie przez cały czas. Spędzamy wiele czasu starając się znaleźć sposób by osiągnąć takie rezultaty, ale za mało czasu poświęcamy na zastanowienie się, jak w takiej formie pozostać. To tak jakby bardzo starać się zarobić milion dolarów, bez planu w jaki sposób ten majątek chronić. Dobrym pomysłem jest zastanowić się nad tym jeszcze zanim tam się znajdziesz. Poniżej znajdziesz 3 kroki, jak tego dokonać:

Kontrola Energii
Rzeźba to stałe funkcjonowanie w mierzonym deficycie energetycznym, który pozwala zachować masę mięśniową, ale spala tłuszcz, który je pokrywa. Musisz ciągle być w tej fazie (z niewielkimi zmianami), jeśli chcesz żeby twoje mięśnie były widoczne. Żeby zachować sześciopak nie musisz być na deficycie energii, musisz znajdować się w neutralnym bilansie energetycznym. Będzie on inny dla różnych osób, ale ilość spożywanych przez ciebie kalorii prawdopodobnie będzie 10-15% wyższa niż wtedy, gdy pozostajesz na diecie.

Zachowaj Rutynę
Rutyna, która przyniosła ci rezultaty jest tą, którą powinieneś zaadaptować na stałe. Dotyczy to twoich nawyków przygotowywania posiłków, cardio, treningów oraz wyboru składników do posiłków. Bardzo często zdarza się, że ludzie nie wytrzymują po okresie robienia rzeźby, co doprowadza do tego, że ich rezultaty nikną w ciągu kilku tygodni! To szaleństwo! Zachowaj ciągłą, przynoszącą rezultaty rutynę. Już wiesz, że ona działa, a nawyki są jej ważną częścią.

Znajdź równowagę
Bez wątpienia nieraz będziesz miał ochotę na jakiś junkfood, więc staraj się znaleźć tę równowagę już na początku. Nie stanowi tajemnicy, że gdy raz zetniesz tkankę tłuszczową, łatwiej będzie ci pozostać „chudszym”, nawet jeśli w twojej diecie pojawi się więcej smakołyków, ponieważ będziesz hormonalnie zoptymalizowany do szybkiego spalenia tej energii. Dopasuj liczby do swoich celów kalorycznych, i zachowaj swoją równowagę energetyczną. G gdy już robisz rzeźbę, staraj się nie sięgać po tego typu jedzenie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Tak to się robi!

Ulisses