Przejdź do treści
Lifestyle

CEL – UTRATA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Niezawodnym sposobem na utratę zbędnych kilogramów wcale nie są wymyślne diety ani co gorsza głodówki. Receptą na sukces jest zmiana stylu życia i rozsądek w dokonywaniu właściwych wyborów. Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Co robić by nie zniechęcić się na starcie? Jak pozbyć się na dobre niechcianej tkanki tłuszczowej?

Zjadaj mniejsze porcje.

Przygotowując posiłek, nakładaj na talerz porcje mniejsze niż zwykle. Wybieraj mniejszy talerz, ale zapełniaj go w całości. Jedząc, słuchaj sygnałów, jakie daje ci twój mózg. Zakończ posiłek kiedy jesteś syty, ale nie przejedzony ponieważ żołądek wysyła do mózgu sygnał, że jest pełen dopiero po około 20 minutach.

Nie rezygnuj całkowicie z węglowodanów.

Węglowodany są konieczne w twojej codziennej diecie. Dają ci siłę i energię oraz przyczyniają się do procesów regeneracyjnych, zachodzących w twoim organizmie po wysiłku fizycznym. Warunkują one również prawidłowy przebieg utleniania tłuszczów, dlatego dużym błędem jest eliminowanie ich z diety.

Jedz dużo warzyw.

Dopilnuj, aby w twojej diecie nie brakowało warzyw. Są one stosunkowo niskokaloryczne, a w szybki sposób wypełniają żołądek powodując uczucie sytości. Co najistotniejsze, dostarczają wielu bezcennych składników mineralnych, witamin oraz polifenoli, w istotny sposób zmniejszając zachorowalność oraz umieralność na choroby układu krążenia, cukrzycę czy nowotwory.

Unikaj żywności przetworzonej.

Jest ona bogata w cukry rafinowane i tłuszcze, a uboga w błonnik, co przyczynia się do zakłócenia regulacji spożywanych pokarmów oraz stwarza dodatni bilans kaloryczny, co w konsekwencji powoduje gromadzenie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Nie zapominaj o aktywności.

Aktywność fizyczna jest bardzo istotnym elementem podczas wdrażania zdrowych nawyków. Nie tylko spala kalorie, ale poprawia samopoczucie, polepsza kondycję fizyczną, buduje poczucie własnej wartości oraz kształtuje prawidłowe nawyki.

Każdy z tych czynników warunkuje osiągnięcie wymarzonej sylwetki, dlatego żadnego z nich nie należy pomijać. Pamiętaj również, że piękne ciało, to nie tylko szczupłe, ale również zdrowe ciało, dlatego zawsze stawiaj je na pierwszym miejscu.

Paulina Pietraszewska
Facebook: Healthy Vibes