Przejdź do treści
Lifestyle

9 mitów, których już nie chcesz słuchać.

1. KREATYNA TO STERYD
Kreatyna nie jest sterydem. Kreatyna jest aminokwasem, który w minimalnym stopniu można uzupełnić z pokarmem. Dużo kreatyny zawiera na przykład wołowina. Niezaprzeczalnie posiada zdolność zwiększania energii, ponieważ organizm wytwarza energię przy użyciu fosforanu kreatyny. Kłopot w tym, że jeśli trenujesz możesz nie mieć wystarczającej energii niezbędnej do wykonywania pracy fizycznej, a twój organizm szybciej się męczy.

2. KILKA PIW NIE ZASZKODZI
Tak na prawdę alkohol ma silny wpływ na twój organizm, zwłaszcza na budowę mięśni. Zmniejsza poziom testosteronu i powoduje odwodnienie. Jeśli masz poważne zamiary związane z treningiem zapomnij o alkoholu!

3. W PRZYPADKU TRENINGU SŁUCHAJ SWOJEGO INSTYNKTU
Instynkty nieraz kierują naszym życiem, ale nie w przypadku w treningu z ciężarami. Optymalny wynik wymaga surowej diety. Jeśli odpowiednia dieta byłaby naturalnym instynktem, nie zobaczyłabyś grubych ludzi na ulicy. W przypadku budowania sylwetki podejście naukowe jest dużo lepsze.

4. ZAWODOWCY WIEDZĄ CO JEST NAJLEPSZE
Zawodowców charakteryzują gigantyczne mięsnie i ekstremalnie uwidocznione żyły. Częściowo jest to sprawa ich dobrych genów, nieprawdopodobnej ilości pracy oraz wielu innych czynników. Lepiej jednak zawodowcom pozwolić na wykonywanie ich profesjonalnego treningu. Ludzie posiadają różne cechy, cele i możliwości, dlatego też, co jest dobre dla jednych, niekoniecznie sprawdzi się u ciebie.

5. TRENING TYLKO WTEDY JEST DOBRY, JEŚLI PO NIM TWOJE MIĘSNIE SĄ ZMĘCZONE
Zmęczone mięsnie nie są absolutnie wyznacznikiem dobrego czy efektywnego treningu. Pokazują, że są zakwaszone lub przetrenowane. Ani jedno ani drugie nie jest dobre i wymaga dużo czasu, żeby się zregenerować. Jeśli twoje mięsnie są zmęczone, wykonaj lekki trening aerobowy, idź do sauny i weź aminokwasy.

6. 1000 BRZUSZKÓW ZAPEWNI CI SZEŚCIOPAK
Twoje brzuch nie będzie zgrabny i spektakularny od milionów brzuszków zanim nie zredukujesz warstwy tłuszczu, którą jest przykryty z pomocą diety i ćwiczeń.

7. CHCĘ TYLKO SCHUDNĄĆ W BIODRACH
Miejscowe spalanie tłuszczu nie istnieje, bez względu na to jak bardzo tego pragniesz. Nie ważne jak bardzo będziesz się owijać lub stosować inne metody odchudzania, nie schudniesz tyko z jednej części ciała. Jeśli ilość tłuszczu w twoim ciele zmaleje, zmaleje wszędzie.

8. PRZEZ GENY NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ
Nie istnieją powody genetyczne uniemożliwiające utratę wagi. Każdy może schudnąć, to tylko kwestia prawidłowej diety.

9. WITAMINY SĄ DLA SNOBÓW
Wiele osób sądzi, że kreatyna jest najważniejszym suplementem w kulturystyce. To wielki błąd. Może i zwiększa siłę, ale nie zawiera składników odżywczych wspomagających regenerację i z tym związaną budowę mięśni ani witamin i minerałów wspomagających trawienie, syntezę białka i wiele innych ważnych funkcji.

BioTechUSA